Kongres 590: Minister Cyfryzacji – 5G tak samo ważne, jak sprzęt wojskowy

Kongres 590 to wydarzenie, podczas którego szef Ministerstwa Cyfryzacji wypowiadał się między innymi na temat 5G. Cieszy fakt, że temat technologii jest coraz częściej podejmowany przez polityków. Oznacza to, że technologie mają coraz większy wpływ na gospodarkę. Oto, co powiedział.

Jeżeli patrzymy na to, co się dzieje – z punktu widzenia biznesu, rozwoju technologicznego – wszystkie pomysły, idee takie jak internet rzeczy IoT, czy sztuczna inteligencja (AI), stają możliwe dzięki 5G. Sieć piątej generacji będzie miała wpływ na społeczne postawy, bo będzie miała wpływ na zmianę naszego otoczenia, szczególnie w miastach. Przykład? Choćby nowa idea smart city.

Duża część dyskusji koncertowała się na zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa 5G. Zdaniem ministra Marka Zagórskiego – mówimy o wykorzystaniu 5G do strategicznych, z punktu widzenia państwa, zadań.

Z tego powodu nikt nie ma wątpliwości, że trzeba zadbać o bezpieczeństwo 5G tak, jak obecnie dbamy choćby o bezpieczeństwo np. sieci telekomunikacyjnych – mówił Zagórski.

Szef MC dodał, że wprowadzenie sieci 5G jest takim momentem, w którym na kwestie bezpieczeństwa i udziału państwa w tym procesie musimy spojrzeć inaczej, niż do tej pory.

Państwo powinno zadbać przede wszystkim o to, aby sieć 5G spełniała najwyższe standardy bezpieczeństwa. Musimy wiedzieć, kto jest producentem, kto jest dostawcą. 5G ma tak samo strategiczne znaczenia, jak np. sprzęt wojskowy – powiedział minister cyfryzacji.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to