Koronawirus: Emirates mierzy temperaturę i zawiesza loty do Włoch

Koronawirus to pandemia, z którą należy walczyć. I mimo, że Donald Trump zawiesił połączenia lotnicze z Europą, to z innych części świata, wciąż można do USA polecieć. Od 12 marca linie Emirates wprowadziły obowiązkowy pomiar temperatury ciała wszystkich pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych z lotniska w Dubaju.

Technologia na to pozwala. A Emirates to jedne z tych linii, które mają ją opanowane do perfekcji. Chciałbym, by kiedyś nasz rodzimy LOT był aż tak zaawansowany technologicznie. W każdym razie na lotnisku w Dubaju zostaną umieszczone skanery termiczne. Znajdą się one przy bramkach do samolotów lecących do USA. Pasażerowie o podwyższonej temperaturze zostaną poddani dalszym badaniom. Oprócz tego wszyscy podróżujący podlegają badaniu temperatury po przylocie podczas odprawy celnej.

Zawieszone loty z Dubaju do Włoch

Ponadto linie Emirates postanowiły zawiesić loty z Dubaju do Włoch – ostatni lot zostanie zrealizowany 15 marca. Przewoźnik monitoruje rozwój wydarzeń związanych z pandemią wirusa COVID-19 w ścisłej współpracy z odpowiednimi służbami.

Powyższe środki zostały podjęte w ramach odpowiedzi linii na najnowsze doniesienia w tej sprawie. Linie Emirates koordynują swoje działania z miejscowymi służbami i organami regulacyjnymi, m.in. Urzędem ds. Zdrowia Dubaju (DHA), spełniając lub nawet przewyższając lokalne i międzynarodowe zalecenia oraz wytyczne dotyczące koronawirusa. Przewoźnik planuje stopniowo wprowadzić procedurę pomiaru temperatury na wszystkich trasach z Dubaju, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów podróżujących za granicę.

Oprócz procedury pomiaru temperatury na lotnisku linie Emirates z własnej inicjatywy podejmują nieobowiązkowe środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży, takie jak zaawansowane procedury czyszczenia i pełnej dezynfekcji ponad 248 samolotów wylatujących codziennie z Dubaju. Przewoźnik stosuje wysokiej jakości środki czyszczące, które zabijają wirusy i inne drobnoustroje oraz pokrywają powierzchnię trwałą warstwą chroniącą przed wirusami, bakteriami i grzybem. Drobiazgowy proces czyszczenia obejmuje gruntowne wytarcie wszystkich powierzchni w kabinie samolotu, jak również inne standardowe procedury, takie jak m.in. zmiana pokrowców na zagłówkach we wszystkich fotelach, wymiana materiałów do czytania czy odkurzanie.

W przypadku podejrzenia lub potwierdzenia przypadku zakażenia wirusem COVID-19 na pokładzie dowolnego samolotu linie Emirates wdrożą jeszcze dokładniejszy proces czyszczenia, m.in. usuwając parę wodną z wnętrza kabin i pokrywając wszystkie elementy tapicerowane środkiem dezynfekującym, a także wymieniając pokrowce na fotele i poduszki w obszarze objętym zakażeniem. Wymieniony zostanie także nowoczesny system cyrkulacji powietrza wykorzystujący filtry powietrza w kabinach HEPA.

Aby dodatkowo uspokoić pasażerów, przewoźnik umożliwia także zmianę terminu podróży bez dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji czy ponowne wydanie biletu w przypadku lotów zarezerwowanych przed 31 marca tego roku. Ponadto linie rezygnują z opłat za anulowanie i zwrot biletu w przypadku rezerwacji dokonanych w okresie 7-31 marca, niezależnie od daty lotu.

To, że Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj zamknięcie granic, to już wiem. Ale LOT – jaki masz plan, bo jakieś loty z pewnością będą się odbywać? Z tego co wiem od znajomych, to obecnie do powyższego scenariusza w naszych liniach daleko, jak stąd na Alaskę. A sam znam kilka firm, które mają takie technologie, że moglibyśmy wyznaczać trendy, jeśli chodzi o prewencję. Służę pomocą.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to