Mapy 3D w apce SmartThings – gdzie są urządzenia Samsunga?

Mapy 3D w SmartThings – Samsung wprowadza to, co pokazał w tym roku na CES – funkcję widoku mapy 3D. Pokazuje ona położenie inteligentnych urządzeń oraz ich stan. Chodzi o telewizory i urządzenia AGD. Przyda się, jeśli zapomnicie, w którym z dwudziestu pomieszczeń w Waszym domu, zostawiliście robota sprzątającego. A tak poważnie – te roboty będą jeszcze lepiej mogły mapować obszar, w którym pracują, więc to jest mega rzecz.

Mapy 3D w SmartThings to zupełnie nowa opcja, bo poprzednia wersja Widoku Mapy była modelem 2D, który działał tylko w przypadku domów, dla których udostępniono plan kondygnacji. Nowy widok 3D wykorzystuje natomiast przestrzenną, sztuczną inteligencję zasilającą takie urządzenia jak Bespoke Jet Bot. Wyposażone one są w czujniki LiDAR, umożliwiające precyzyjne mierzenie i mapowanie pomieszczeń w domu. Teraz, dzięki mapie 3D, użytkownicy mogą dokładniej widzieć rozplanowanie przestrzeni swojego domu.

W tej funkcji udoskonalono także opcję filtrowania, aby umożliwić jeszcze bardziej efektywne monitorowanie i kontrolowanie urządzeń. Ma to na celu wprowadzenie jeszcze do końca tego roku, bardziej spersonalizowanej i przyjaznej dla użytkownika, inteligentnej usługi przy pomocy „postaci AI”.

Widok mapy 3D w SmartThings – do czego służy?

Skoro już wiemy, że widok mapy 3D zastąpił 2D, to teraz napiszę Wam, do czego to w ogóle służy. Generalnie to chodzi o to, że aplikacja zamienia rzeczywiste plany pięter w wirtualne obrazy, na których będziecie mogli zobaczyć swoje inteligentne urządzenia, tzn. gdzie są, a także sprawdzić, jak działają. Innymi słowy – rozszerzenie funkcjonalności smart home, o którym warto wspomnieć.

W sytuacji kiedy macie rzeczywiście sporą powierzchnię mieszkalną do dyspozycji, rzeczywiście nie musicie już szukać robota sprzątającego, by go włączyć. Zobaczycie w aplikacji, w którym pokoju się znajduje i tam, zdalnie rozpoczniecie jego pracę. W czasach, kiedy w każdym domu znajduje się coraz więcej inteligentnych urządzeń, ich lokalizacja wraz z wizualizacją na wirtualnej mapie domu, może być szczególnie przydatna. Wyobraźcie sobie, a w zasadzie zobaczcie na grafice poniżej, że już nie macie już wszystkich inteligentnych urządzeń, typu lampa, telewizor, odkurzacz, laptop i tak dalej, przypisanych do konkretnych pomieszczeń, lecz widzicie je zwizualizowane na wirtualnym planie swojego domu. Mała rzecz, a cieszy, co?

Mapy 3D SmartThings
Mapy 3D SmartThings, fot. Samsung

Widok Mapy 3D dla mieszkań i biur

Nowa funkcjonalność dostępna jest obecnie dla domów, chodzi o plany poszczególnych kondygnacji. Samsung jednak twierdzi, że już współpracuje z wybranymi firmami, aby taką funkcjonalność zaoferować. Osobiście uważam, że to kwestia czasu.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to