Mercedes-Benz dołącza do Konsorcjum Aura Blockchain

Konsorcjum Aura Blockchain skupia luksusowe marki, takie jak LVMH, Prada czy Cartier. Teraz dołącza do nich Mercedes-Benz. W efekcie możemy spodziewać się niebawem NFT od Mercedesa.

Mercedes-Benz, jako jedyny producent samochodów dołącza do członków założycieli Konsorcjum Aura Blockchain, skupiającego luksusowe marki. Pozostali członkowie założyciele to LVMH, Prada Group, Cartier (marka firmy Richemont) i OTB Group. Koncepcja współpracy ma opierać się na zasadzie „luksusowe marki dla luksusowych marek”, co w skrócie ma się przełożyć na możliwość użycia przez Mercedes-Benz technologii blockchain i NFT, udostępnianą przez Konsorcjum Aura Blockchain. Dzięki temu Mercedes będzie mógł kreować własne cyfrowe dzieła sztuki w postaci NFT. A jak podaje sam koncern motoryzacyjny – w przyszłości sztuka cyfrowa odegra ważną rolę, ponieważ wpisuje się w strategię MB łączenia produktów fizycznych i cyfrowych.

NFT dla branży motoryzacyjnej

Konsorcjum Aura Blockchain stwarza nowe możliwości wszystkim partnerom. Platforma NFT oferuje elastyczność w dostosowywaniu się do specyficznych potrzeb poszczególnych marek. Konsorcjum Aura Blockchain realizuje długofalową strategię w kierunku metaverse oraz przyśpieszyło swoje działania w opracowywaniu technicznej mapy drogowej, aby objąć nią różne rozwiązania NFT. Dzięki cyfrowemu certyfikatowi autentyczności, dzieła sztuki stają się niepowtarzalne, co nadaje im wartość, jaka w świecie cyfrowym – gdzie często dochodzi do kopiowania treści – bez niego byłaby nieosiągalna. Tworzenie własnych, oryginalnych cyfrowych dzieł sztuki z możliwością wprowadzania ich na rynek w postaci NFT jest niezwykle interesującym obszarem dla designu Mercedes-Benz i otwiera drzwi do całkiem nowej gamy produktów. Doświadczenie cyfrowej sztuki w samochodzie jest kolejnym istotnym krokiem Mercedes-Benz w obszarze UI/UX. Wprowadzenie ekranu MBUX Hyperscreen z jego innowacyjnym bezwarstwowym interfejsem użytkownika (zero layer), stanowiło przełomowy krok pod względem wygody użytkowania – poprzez połączenie użyteczności z najwyższą prostotą obsługi. Grafika oparta na silniku gier komputerowych, zastosowana w jednoczęściowym wyświetlaczu modelu koncepcyjnego VISION EQXX, oferuje wyjątkowe doznania wizualne i dzięki nim przenosi wrażenia użytkownika na nowy poziom. Mercedes-Benz wzbogaca ten aspekt, wprowadzając sztukę cyfrową jako osobisty element zaskoczenia.

W ten sposób Mercedes-Benz kładzie fundamenty pod wejście na szybko rozwijający się rynek NFT. Przystąpienie do Konsorcjum Aura Blockchain przenosi te działania w inny wymiar. W planach są już odpowiednie dropy i aplikacje. Kolejnym strategicznym działaniem firmy będzie wprowadzenie NFT do samochodów i przekształcenie ich w spersonalizowaną, immersyjną przestrzeń sztuki, wzbogaconą światłem i dźwiękiem.

Innymi słowy – teraz będziecie mogli kupić już nie tylko samochód Mercedesa, ale także jego wersję cyfrową w postaci NFT, bądź inne produkty sygnowane tą marką. I o ile dzisiaj dla większości osób może wydawać się to dziwne, daje sobie rękę uciąć, że za kilka lat tak właśnie to będzie wyglądać. Zwłaszcza w obszarze marek motoryzacyjnych z grup premium.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to