SoftPos – aplikacja zamiast terminala płatniczego w Credit Agricole

Credit Agricole, jako pierwszy bank na polskim rynku, udostępnił swoim klientom biznesowym nowoczesny system akceptacji płatności mobilnych SoftPos. W skrócie – zamiast terminala płatniczego, płatności zbliżeniowe przyjmowane są na smartfonie.

Credit Agricole udostępnił rozwiązanie, które z radością przyjmą z pewnością jego klienci biznesowi, a zarazem jest solą w oku dla producentów i dostawców terminali płatniczych. Mowa o aplikacji Elavon SoftPos, umożliwiającej dokonywanie płatności zbliżeniowych za wszystkie usługi lub towary. Płatności przyjmowane są na telefonie, tak jak na terminalu płatniczym. Nie potrzebuje do tego żadnych dodatkowych urządzeń, jak terminal płatniczy lub PIN-pad. Do obsługi procesu sprzedaży wystarczy zwykły smartfon lub tablet wyposażony w system operacyjny Android 8.0 lub nowszy. Jak widać, użytkownicy iPhone`ów to dla Credit Agricole druga kategoria klientów póki co. Muszą obejść się smakiem, tzn. pozostać przy terminalach płatniczych lub przesiąść się na smartfona z Androidem.

Jak przekonuje Rafał Trojanowski, dyrektor ds. transformacji małych i średnich przedsiębiorstw w Credit Agricole, rozwiązanie doskonale sprawdzi się w każdym barze, restauracji, foodtrucku czy taksówce.

Aplikację SoftPoS można pobrać z Google Play. Po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym korzysta się z niej jak ze standardowego terminala płatniczego do akceptacji transakcji zbliżeniowych. Dotyczy to także transakcji wymagających podania kodu PIN realizowanych zarówno plastikowymi kartami zbliżeniowymi, jak i mobilnymi portfelami.

Możliwość korzystania z SoftPoS mają wszyscy posiadacze Konta Biznes w banku Credit Agricole. W zależności od rodzaju oferty, miesięczna opłata wynosi tylko 4 lub 5 złotych. To nawet dziesięciokrotnie mniej, niż w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego.

Wdrożenie SoftPos znacząco zmniejsza koszty prowadzenia biznesu. A dodatkowo klienci mogą korzystać z naszego nowoczesnego Konta Biznes, w którym bardzo prosto można otworzyć linię kredytową powiązaną z obrotami na SoftPos. Dostają więc trzy korzyści w jednym – tłumaczy Trojanowski.

Rozwiązanie wprowadził na rynek bank Credit Agricole wspólnie ze start-upem SoftPos.eu oraz firmą Elavon – liderem płatności bezgotówkowych. To pierwsza tego typu komercyjna oferta banku w Polsce, z której mogą korzystać wszystkie firmy.

Rewolucja na rynku płatniczym

Wbrew pozorom wielu przedsiębiorców, nawet w dużych miastach, wciąż jeszcze nie zdecydowało się na przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Zniechęcają ich koszty instalacji terminali płatniczych lub trudności z obsługą tradycyjnego systemu. Zdaniem Grzegorza Nowakowskiego, założyciela i członka zarządu SoftPos.eu, aplikacja SoftPos rozwiązuje wszystkie te problemy.

– Oferowane przez nas rozwiązanie to rewolucja na rynku płatniczym. Pozwala na zrezygnowanie z zakupu lub najmu osobnych PIN padów, terminali płatniczych oraz drukarek mobilnych. Możliwość posiadania jednego urządzenia spełniającego szereg zadań skutkuje też wygodą i mobilnością co jest istotne w niemal każdej branży – przekonuje Nowakowski.

– Mobilność rozwiązań płatniczych, jest kluczowym trendem obserwowanym nie tylko w branżach takich jak usługi gastronomiczne, dostawy jedzenia, medycyna, warsztaty samochodowe, ale w szerszym segmencie małych i średnich przedsiębiorstw – dodaje Aleksander Leicht, dyrektor Kanału Bankowego na Europę w firmie Elavon 

Bezpieczeństwo przyjmowania płatności przez SoftPos potwierdziły organizacje płatnicze Mastercard i VISA. Ich certyfikaty są gwarancją spełniania najwyższych norm bezpieczeństwa każdej transakcji.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to