Netia Incident Monitoring zadba o bezpieczeństwo IT

Netia Incident Monitoring to nowa usługa operatora, skierowana do podmiotów, które posiadają lub chcą wdrożyć w swoich sieciach rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT oparte na technologii firmy Fortinet (Managed UTM, FortiGate).

Netia Incident Monitoring to usługa bezpieczeństwa IT, która zapewnia całodobowy monitoring bezpieczeństwa i automatycznie informuje klientów o zidentyfikowanych incydentach bezpieczeństwa IT. Usługa działa w modelu subskrypcyjnym, w środowisku wirtualnym. Oznacza to brak nakładów inwestycyjnych po stronie klienta. Wszystko funkcjonuje w obrębie infrastruktury sieciowej doskonale znanego w Polsce dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, firmy Fortinet.

Jak mówi Mariusz Nowak, Kierownik ds. Rozwoju ICT w Netii, zagrożenie cyberatakami dotyczy w takim samym stopniu instytucji i firm praktycznie każdej wielkości. Co więcej, dla części podmiotów zapewnienie mechanizmów cyberbezpieczeństwa i całodobowego jest lub wkrótce będzie obowiązkiem, wynikającym ze zmian w prawie, w związku z dyrektywą NIS2. To właśnie dla tego typu firm i instytucji kierowana jest usługa Netia Incident Monitoring, która w sposób efektywny kosztowo, już za kilka tysięcy złotych miesięcznie, pozwoli spełnić wymagania nałożone przez ustawę o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz podnieść infrastruktury IT.

Netia od jakiegoś czasu świadczy usługi cyberbezpieczeństwa, podobnie zresztą jak kilku innych operatorów telekomunikacyjnych. Niewątpliwą zaletą jest to, że Netia kilkunastoosobowy zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, pracujący w dwóch niezależnych ośrodkach Security & Network Operations Center w Warszawie i Katowicach. Pozwala to nie tylko na bieżący monitoring zagrożeń, ale także zapewnia również warstwę analityczno-raportową, umożliwiającą konsultacje wykrytych zagrożeń z ekspertami Netii.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to