Porsche inwestuje w startup TriEye, zwiększający bezpieczeństwo

Porsche nabyło mniejszościowy pakiet akcji w izraelskim startupie TriEye, który opracował technikę czujników, pozwalających zwiększyć poziom bezpieczeństwa pojazdów wyposażonych w systemy wspomagające lub funkcje autonomicznej jazdy, poprawiając możliwości widzenia w warunkach ograniczonej widoczności (kurz, mgła, mrok lub deszcz).

Porsche zainteresowało się startupem głównie ze względu na zgłoszoną do opatentowania technikę, która umożliwia produkcję kamer HD SWIR za ułamek ich obecnych kosztów. Jak twierdzi Michael Steiner, członek zarządu Porsche AG ds. badań i rozwoju, firma widzie duży potencjał techniki czujników SWIR, gdyż toruje ona drogę dla następnej generacji systemów wspomagania kierowcy i funkcji autonomicznej jazdy.

Mimo, że TriEye został założony w 2017 roku, to opracowana przez tę firmę technologia bazuje na trwających blisko 10 lat, zaawansowanych badaniach nanofotonicznych, prowadzonych przez profesora Levy’ego, dyrektora TriEye ds. technicznych, na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Podoba Ci się to, co napisałem? Zostaw mi napiwek 😁
Autor

Jestem niezależnym blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu widzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;)

Zerknij też na to

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę