Porsche inwestuje w startup TriEye, zwiększający bezpieczeństwo

Porsche nabyło mniejszościowy pakiet akcji w izraelskim startupie TriEye, który opracował technikę czujników, pozwalających zwiększyć poziom bezpieczeństwa pojazdów wyposażonych w systemy wspomagające lub funkcje autonomicznej jazdy, poprawiając możliwości widzenia w warunkach ograniczonej widoczności (kurz, mgła, mrok lub deszcz).

Porsche zainteresowało się startupem głównie ze względu na zgłoszoną do opatentowania technikę, która umożliwia produkcję kamer HD SWIR za ułamek ich obecnych kosztów. Jak twierdzi Michael Steiner, członek zarządu Porsche AG ds. badań i rozwoju, firma widzie duży potencjał techniki czujników SWIR, gdyż toruje ona drogę dla następnej generacji systemów wspomagania kierowcy i funkcji autonomicznej jazdy.

Mimo, że TriEye został założony w 2017 roku, to opracowana przez tę firmę technologia bazuje na trwających blisko 10 lat, zaawansowanych badaniach nanofotonicznych, prowadzonych przez profesora Levy’ego, dyrektora TriEye ds. technicznych, na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to