Inteligentne liczniki od innogy w Warszawie

Internet of Things news: Inteligentne liczniki od innogy w liczbie 1800 sztuk zostało zainstalowane w warszawskich budynkach. Powstały one w innogy Laboratory of Things i bazują na technologiach LTE-M oraz NB-IoT.

Inteligentne liczniki od innogy to dobra wiadomość dla dostawców z obszaru smart metering oraz konkretny sygnał od innogy, w jakim kierunku będzie zmierzał stołeczny dostawca energii elektrycznej. Nowe liczniki pozwalają przede wszystkim zwiększyć skuteczność zdalnych pomiarów zużycia energii do poziomu przekraczającego 95 procent. Daje to możliwość przyśpieszenia i uproszczenia procesu rozliczeniowego.

Według Marcina Wilkowskiego, który odpowiada za ten projekt pilotażowy w innogy Stoen Operator, opracowane wspólnie inteligentne liczniki od innogy, to krok milowy w rozwoju IoT w Polsce. W realizacji projektu poza innogy udział wziął Orange Polska, Apator oraz PySENSE, który dostarczył inteligentne modemy do liczników. A więc śmietanka firm, które kręcą się wokół rynku smart metering w Polsce.

inteligentne liczniki innogy
To tutaj trwają prace nad opracowywaniem inteligentnych liczników, które później mają znaleźć się w blokach i mieszkaniach Polaków.

95-procentową skuteczność odczytu liczników udało się uzyskać m.in. dzięki wykorzystaniu technologii LTE-M. Działa ona w oparciu o powszechnie dostępną sieć 4G, oferując większe możliwości niż rozwiązania stosowane obecnie. Dlaczego? Otóż LTE-M może obsłużyć do miliona urządzeń współpracujących w ramach IoT na kilometr kwadratowy oraz dzięki specjalnej konfiguracji dociera do miejsc, gdzie zasięg jest słabszy, jak na przykład piwnicy czy podziemne garaże. Przynajmniej takiego zdania jest Sebastian Grabowski, dyrektor IoT w Orange.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to