„Razem dla eko-zmiany” – stacje ładowania elektryków dla samorządów

Santander przypomina, że jeszcze tylko do 20 lipca samorządy mogą składać wnioski o grant na sfinansowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. „Razem dla eko-zmiany” to pierwszy w branży leasingowej program dla samorządów, gdzie wartość grantów wynosi 1 milion złotych.

W ramach programu „Razem dla eko-zmiany” Fundacja Santander Bank Polska i Santander Leasing sfinansują minimum 16 stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich utrzymanie przez 2 lata. Projekt jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, których liczba mieszkańców na dzień ogłoszenia konkursu nie przekraczała 100 tysięcy.

Przyznany grant pokryje koszty budowy, serwisu i obsługi stacji ładowania pojazdów elektrycznych AC o mocy 2 x 11kW, przez 24 miesiące. Samorządy nie muszą dysponować wkładem własnym.

Program grantowy „Razem dla eko-zmiany” wspiera dążenia do poprawy jakości powietrza, redukcji emisji gazów cieplarnianych, osiągnięcie neutralności klimatycznej w UE do 2050 roku, obniżenie poziomu hałasu oraz zużycia energii i paliw w transporcie. Został przygotowany wspólnie przez Fundację Santander Bank Polska i Santander Leasing. Partnerami akcji są GreenWay Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

Wnioski można składać przez platformę https://fundacja.santander.pl/razem-dla-eko-zmiany/

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to