Tak będzie wyglądał Stellantis grEEn-campus we włoskim Mirafiori

Stellantis wybrał kolejną lokalizację na swój grEEn-campus, który ma powstać do końca 2025 roku we włoskim Mirafiori. Transformacja historycznych lokalizacji na przyjazne środowisku miejsca pracy, pokazuje zaangażowanie koncernu zarówno w ochronę środowiska, jak i nastawienie na ciągłą edukację pracowników i zapewnienie im jak najlepszych warunków pracy.

Stellantis ogłosił dziś, że jego zakład w Mirafiori w Turynie we Włoszech dołącza do programu transformacji miejsc pracy „grEEn-campus”. W skrócie chodzi o to, by ludziom pracowało się lepiej, w bardziej przyjaznych środowisku warunkach i w systemie hybrydowym.

GrEEn-campus to miejsce wymiany i dzielenia się pomysłami mające na celu promowanie kreatywności i wydajności, a ostatecznie stworzenie niezwykle pożądanego środowiska pracy. To tyle jeśli chodzi o wytłumaczenie tego przez Stellantis w komunikacie prasowym. Ja dodam od siebie, że powoli wkraczamy w etap, kiedy to przynajmniej niektóre firmy zaczynają rozumieć, że warunki, w jakich przebywają ich pracownicy, mają znaczenie i obijają się zarówno na efektywności, jak i kreatywności. Stellantis zdaje się to rozumieć. A przynajmniej zaczynać rozumieć, bo to dopiero pierwsze tego typu projekty w Grupie. Pierwsze, ale piękne. Sam chciałbym w takim miejscu pracować.

grEEn-campus
grEEn-campsu w Mirafiori, fot. Stellantis

Skrót „EE” w nazwie grEEn-campus ma symbolizować zaangażowanie Stellantis w ochronę środowiska, jak i pracowników. Jeśli chodzi o same obiekty, które są przeprojektowywane i przebudowywane w ramach grEEn-campus, to jest się czym chwalić, bo charakteryzują się one m.in.:

  • integracją paneli fotowoltaicznych z architekturą;
  • zastosowaniem technologii wentylacji o bardzo niskim zużyciu energii;
  • ponownym wykorzystaniem materiałów;
  • wyborami architektonicznymi zapewniającymi efektywność środowiskową, wytrzymałość i zdolność adaptacji do zmieniających się warunków klimatycznych;
  • rozległymi terenami zielonymi, które przyczyniają się do regulacji termicznej i dobrego samopoczucia pracowników.

Program grEEn-campus wspiera również zaangażowanie Stellantis na rzecz odpowiedzialności społecznej i środowiskowej pokazując, jak będą wyglądać miejsca pracy jutra. Według koncernu mają być przyjazne dla środowiska i w pełni dostosowane do nowego, hybrydowego trybu pracy. Ponadto będą przyczyniać się do zmniejszenia śladu węglowego oraz promować pozytywny wpływ na lokalną społeczność.

grEEn-campus
grEEn-campsu w Mirafiori, fot. Stellantis

grEEn-campus lokalizacje

grEEn-campus Stellantis znajdują się w kluczowych krajach, w których Stellantis ma bogatą historię. Rozpoczęto prace nad lokalizacją w Poissy, ukończono szczegółowe studium projektowe w Rüsselsheim, a projekt Mirafiori właśnie rusza. Historyczny biurowiec Mirafiori przy Corso Agnelli wchodzi również w zakres tej inicjatywy.

Przeprojektowanie historycznych budynków w połączeniu z innymi inicjatywami podjętymi przez Stellantis przyczynia się do osiągnięcia celu, by do 2038 roku zostać firmą o zerowej emisji dwutlenku węgla we wszystkich obszarach, przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji. Po otwarciu, nowe budynki biurowe będą miały dodatni bilans energetyczny. Ponadto odnowione i istniejące budynki mają być neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to