Polska firma ANG Vehicle Technologies rozpoczyna współpracę z Sevic – producentem elektrycznych pojazdów

Sevic, niemiecki producent elektrycznych pojazdów do transportu towarów w mieście, ogłosił nawiązanie współpracy z polską firmą ANG Vehicles Technologies, która tym samym stała się strategicznym partnerem dla Sevic Systems SE. Wspólnie mają zaoferować wydajną platformę do obsługi dostaw ostatniej mili w miastach w oparciu o pojazdy elektryczne.

W efekcie współpracy ANG Vehicles Technologies zostało dystrybutorem elektrycznego pojazdu Sevic V500e, będącego kompaktowym transporterem klasy L7e-CU, idealnego do zastosowań miejskich i w jego obszarze. Pojazd produkowany jest w Europie i stąd też pochodzi ponad 80 procent jego komponentów. Sevic twierdzi, że ma dostęp do niezwykle stabilnego w dzisiejszych czasach łańcucha dostaw, co przekłada się na dostępność zamawianych pojazdów, o czym – dzięki firmie ANG Vehicles Technologies – będą mogli przekonać się polscy klienci.

Sevic charakteryzuje się modułową zabudową, co jest szczególnie istotne w przypadku transportu w mieście, zwłaszcza tego współdzielonego, kiedy rano samochód może pracować dla służb miejskich, w dzień dla e-commerce, a w godzinach nocnych dla dostaw diety pudełkowej. Jak podaje producent Sevica, samą nadbudowę można wymienić zaledwie w ciągu dwóch minut przy użyciu wózka widłowego. To właśnie w tym swoją szansę upatruje firma ANG Vehicles Technologies, która wierzy w rozwój transportu towarów w mieście w modelu sharing economy (ekonomia współdzielenia).

Sevic
fot. Sevic

Ten innowacyjny pojazd do transportu towarów w mieście, na polskim rynku ma zadebiutować we wrześniu 2022 roku. Wtedy to bowiem spółka ANG Vehicles Technologies przedstawi swoją koncepcję pojazdu wraz z modułową zabudową typu Cargo Swap System połączoną z rozwiązaniami dla transportu miejskiego. Co więcej, spółka już dzisiaj oferuje doradztwo z zakresu utylizacji floty samochodów elektrycznych dla firm zajmujących się logistyką miejską, również w modelu współdzielonym.

Według Daniela Węgrzynka, prezesa ANG Vehicles Technologies, system wymiennej zabudowy nadwozia, stanowi ogromną przewagę konkurencyjną na dzisiejszym rynku. W połączeniu z elektromobilnością, to zdecydowany krok w przyszłość, która będzie zdominowana przez samochody i pojazdy elektryczne, działające w oparciu o zaawansowane platformy IoT (Internet of Things).

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to