T-Mobile zapowiada 1600 stacji działających w 5G jeszcze przed wakacjami

Jak prognozowałem jeszcze w zeszłym roku, 2020 będzie stał pod znakiem 5G. Można powiedzieć, że się nie pomyliłem. Całkiem nieźle czuję ten rynek technologiczny. Gdyby były takie zakłady u bukmacherów, pewnie zgarnąłbym już wygraną. W każdym razie, od początku roku operatorzy telekomunikacyjni w Polsce, niemal prześcigają się z informacjami na temat budowy sieci 5G.

Dzisiaj T-mobile poinformował, iż w samej Warszawie ma już przygotowanych 800 stacji, a do końca czerwca 2020 ma być ich aż 1600 w pięciu miastach w całym kraju.

W jakich miastach będzie 5G od T-Mobile?

Pierwsze miasta, w których klienci będą mogli skorzystać z rozwijanej przez T-Mobie sieci 5G, to: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Katowice.

Fakt, iż 5G jest obecnie kluczowym czynnikiem rozwoju dla operatorów, potwierdza prezes T-Mobile Polska, który twierdzi, iż „rozbudowa infrastruktury 5G stanowi strategiczny, ale też ekscytujący kierunek rozwoju T-mobile. Chcemy od razu objąć zasięgiem nowej technologii szerokie grono odbiorców, zapewniając ciągłość i jakość sygnału. Stąd już teraz w Warszawie jest 800 stacji bazowych, gotowych do działania, a do końca pierwszego półrocza tego roku będziemy mieć do dyspozycji łącznie 1600 stacji w pięciu polskich miastach. W efekcie jeszcze w pierwszym półroczu 2020 roku ponad 6 mln mieszkańców Polski znajdzie się w zasięgu sieci 5G.”

Na 5G klienci jeszcze chwilę muszą poczekać

Jednak jak się okazuje, mimo pełnej gotowości po stronie T-Mobile do komercyjnego uruchomienia 5G w Polsce, operator jeszcze nie rozpoczyna działań marketingowych, skierowanych do klientów. Powodem jest fakt, iż obecnie producenci nie oferują telefonów i routerów logujących się do 5G na częstotliwościach, którymi obecnie dysponują operatorzy w Polsce. Dlatego T-Mobile twierdzi, iż będzie dążył do wprowadzenia takich rozwiązań, które zapewnią użytkownikom możliwość korzystania z sieci 5G i dopiero wówczas będzie je odpowiednio komunikował. W skrócie – do pełni szczęścia, przynajmniej takich wariatów technologicznych jak ja, jeszcze daleka droga. No cóż… trzeba cierpliwie czekać, bo głęboko wierzę, że wcześniej czy później – 5G będzie dostępne dla większości z nas i naprawdę będzie hulać.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to