Mobile World Congress 2020 odwołany

Niestety stało się to, o czym wczoraj pomyślałem, lecz nie chciałem pisać. Po wycofaniu się z udziału z tegorocznej edycji MWC kilku koncernów, m.in. Cisco, Ericsson, Facebook, Amazon, Nokia, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu Mobile World Congress 2020. Powód jest jeden: koronawirus.

Mobile World Congress zadebiutował w 2006 roku i z edycji na edycję cieszył się coraz większą popularnością. Wydarzenie skierowane na początku było głównie do branży telekomunikacyjnej, ale ostatnio rozszerzało się na całą działkę tech, w tym Internet of Things, który tak lubię. Zresztą w tym roku, to właśnie IoT miało być poświęcone szczególnie dużo miejsca.

Miało. Być może będzie za rok. Chociaż dzisiaj nic nie jest pewne, jak jeszcze kilka lat temu. Mowa oczywiście o koronawirusie, który w ekspresowym tempie sparaliżował jedno z największych wydarzeń technologicznych w Europie.

Jeszcze wczoraj zadawałem sobie pytanie, jaki wpływ na branżę Internet of Things ma koronawirus? Niestety pierwsze efekty już właśnie widać. Obawiam się, że to nie jest ostatnie słowo wirusa z Wuhan.

GSMA – organizator Mobile World Congress – zaprasza na przyszłoroczną edycję. Z jednej strony ma szansę przebić wszystkie dotychczasowe, a z drugiej strony wielu wystawców może pomyśleć, że skoro ominęła ich tegoroczna edycja i nic wielkiego z tego powodu się nie stało, to może nie ma sensu wydawać kolosalnych pieniędzy na udział w kolejnych. Oby wybrali jednak bramkę numer 1 zwłaszcza, że GSMA z pewnością już zaproponowało bardzo preferencyjne warunki.

Faktem jednak jest, że w związku z decyzją o odwołaniu targów Mobile Worl, z pewnością finansowo ucierpiał nie tylko organizator, ale i samo miasto. Restauratorzy, hotelarze, organizatorzy imprez towarzyszących czy firmy transportowe. Te ponad 100 tysięcy osób przez niemal tydzień gdzieś musiało spać, żywić się i bawić. Bo nie samym MWC żyje przecież człowiek. Dobrze, że chociaż CES się udał i trzymam kciuki za kolejne eventy IoT w 2020, których lista cały czas się rozszerza.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to