Ta apka analizując Twój styl jazdy, dobierze Ci elektryka

Analizując indywidualny styl jazdy, aplikacja EQ Ready pomaga kierowcom, którzy zastanawiają się nad przesiadką na elektromobilność. Od czasu wprowadzenia aplikacji przed trzema laty, skorzystano z niej ponad 1,6 miliona razy. Można już pobrać zaktualizowaną wersję aplikacji z nowymi funkcjami, takimi jak wyzwanie 7 dni czy wirtualna symulacja ładowania, a także z nowym, udoskonalonym interfejsem użytkownika.

„Nasza aplikacja EQ Ready pomaga kierowcom sprawdzić, czy zelektryfikowany samochód może odpowiadać ich osobistym wymaganiom – bez względu na to, jakiej marki autem teraz jeżdżą. To ważne, ponieważ samochody elektryczne i hybrydowe sprawdzają się w codziennym użytkowaniu znacznie lepiej, niż sądzi większość ludzi. Dzięki nowej aplikacji EQ Ready użytkownik ma do dyspozycji jeszcze więcej funkcji w jeszcze większej liczbie krajów – obecnie jest ich około 30 na całym świecie – i w przypadku wielu rynków może dowiedzieć się, jak dobrze rozwinięta jest już infrastruktura ładowania. W rezultacie aplikacja EQ Ready stanowi pierwszy, lecz kluczowy krok w kierunku przesiadki użytkowników na mobilność elektryczną” – tak opisuje aplikację Sabine Scheunert, wiceprezes Mercedes-Benz Cars ds. marketingu i sprzedaży. Nic dodać, nic ująć.

EQ Ready App

7 dni – podejmiesz wyzwanie?

Po uruchomieniu aplikacji rozpoczyna się 7-dniowe wyzwanie, w którym za zgodą użytkownika analizowane są jego codzienne trasy. Spersonalizowane dane gromadzone są tylko wtedy, gdy wcześniej klient wyrazi na to zgodę – więc bez obaw dla wszystkich obrońców prywatności.

Na podstawie indywidualnych zwyczajów korzystania z samochodu, aplikacja wskazuje czy użytkownik mógłby jeździć Mercedesem z hybrydowym napędem plug-in lub napędem 100% elektrycznym. Podczas wyzwania 7 dni codziennie pojawią się nowe informacje o odbytych podróżach, a także o aspektach elektromobilności w Mercedes-Benz.

Ile energii na Hela ile w góry?

Aplikacja EQ Ready jest dobrym narzędziem również dla tych, którzy chcą sprawdzić zapotrzebowanie na energię na konkretnej trasie oraz jej potencjalne zużycie. Obliczanie energii wymaganej do pokonania wprowadzonej trasy bazuje na analizach dostawców danych o ruchu drogowym i wynikających z nich profili prędkości. Wyświetlane są też wszystkie możliwości naładowania pojazdu na trasie.

EQ Ready App

Elektrykiem raczej w krótkie trasy

Na podstawie około 1,6 miliona podróży, które jak do tej pory zostały anonimowo przeanalizowane w aplikacji, wyliczono dystans pokonywany przeciętnie w ramach pojedynczego pojazdu. Wyniki wskazują, że 90% wszystkich podróży jest krótszych niż 50 km, a 96% wszystkich podróży jest krótszych niż 100 kilometrów.

Średnia odległość jednorazowo pokonywana przez użytkowników różni się w zależności od rynku. Mimo to wyniki są obiecujące i pokazują, że 90% podróży zarejestrowanych w aplikacji można odbyć wyłącznie „na prądzie”, za kierownicą obecnie oferowanych hybryd plug-in Mercedes-Benz.

Aplikacja nie tylko sprawdza, czy do celu można dotrzeć na napędzie elektrycznym, ale codziennie informuje też o zapotrzebowaniu na moc i dostępnej infrastrukturze ładowania na trasach. Co więcej, użytkownik ma możliwość symulacji czasów ładowania dla różnych opcji ładowania. Obecnie aplikacja analizuje stacje ładowania w ponad 30 krajach, w tym w Polsce.

EQ Ready do pobrania w App Store.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to