TAURON wyposaża swoje klasy patronackie w drukarki 3D i skanery 3D

Drukarka 3D, skaner do modelowania 3D oraz szybkiego prototypowania, czy projektor full HD to tylko niektóre narzędzia, w jakie zostało wyposażone przez TAURON laboratorium Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach.

Klasy patronackie to coraz lepszy sposób na to, by już w szkole średniej próbować wyłapywać tych najzdolniejszych. Z takiego założenia wychodzi Grupa TAURON, która jest bardzo aktywna, jeśli chodzi o edukację. Pisałem już o tym, jak TAURON jednej ze szkół średnich ufundował laboratorium IoT, teraz czas przyszedł na Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach.

W ramach współpracy, szkolne laboratorium zostało wyposażone w wysokiej jakości drukarkę 3D do drukowania najbardziej skomplikowanych, wielomateriałowych projektów, skaner do modelowania 3D oraz szybkiego prototypowania, dużą tablicę magnetyczną, nowoczesny projektor full HD, ergonomiczny monitor biznesowy QHD oraz filamenty i materiały eksploatacyjne.

TAURON

Praca z użyciem drukarki 3D rozpoczyna się od pracy z komputerem. Projekt jest tworzony wirtualnie, by później zmaterializować się w drukarce. Są tylko dwa ograniczenia: pierwszy to wyobraźnia, drugi – możliwości techniczne urządzenia. Dzięki urządzeniom podarowanym przez TAURON, uczniowie oprócz praktycznej nauki projektowania 3D mogą dotknąć efektów swojej pracy.

Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia, potwierdza, że firma inwestuje w proces edukacyjny, by jego efektem byli fachowcy, na jakich spółce zależy. TAURON patronuje już klasom, które łącznie liczą 300 uczniów. Wszystko po to, by cyklicznie uzupełniać lukę kompetencyjną, jaka po przejściu pracowników na emerytury w najbliższej dekadzie może sięgnąć nawet 4,5 tysiąca osób.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to