Tauron znowu szuka energetycznych startupów

Automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, machine learning, dane w chmurze i data mining, ale także smart home oraz pomysły, które przyczynią się do automatyzacji procesów przemysłowych i usług w zakresie zarządzania energią. Tego właśnie szuka Tauron.

Akcelerator prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny już po raz czwarty wspierać będzie rozwój szeroko rozumianego Industry 4.0 w Polsce. Poprzez bogaty program wsparcia dla młodych firm oraz stworzenie komfortowych warunków współpracy między nimi, KPT ScaleUp chce wzmocnić ideę czwartej rewolucji przemysłowej.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby TAURON pozostał liderem transformacji energetycznej w Polsce. Kluczowymi obszarami zmian są energetyka rozproszona, innowacje z przewodnią rolą digitalizacji oraz klientocentryczność. Dlatego w nowym naborze oczekujemy projektów z obszaru smart home, smart city, przemysłu 4.0, nowoczesnej obsługi klienta B2B i B2C czy inteligentnych usług sieciowych – tłumaczy Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, machine learning, dane w chmurze i data mining – to priorytety rozpoczynającego się dziś i trwającego do 21 października naboru. By efekt akceleracji był jak najbardziej konkretny, każdy z odbiorców technologii stworzył szczegółową listę wyzwań rozwojowych, nad rozwiązaniem których w pierwszej kolejności chciałby pracować.

Grupa TAURON stawia na wykorzystanie chatbotów, machine learning i AI do usprawnienia obsługi klienta oraz cyfryzacji sprzedaży. Pożądane będą też rozwiązania z obszaru Smart Home oraz pomysły, które przyczynią się do automatyzacji procesów przemysłowych i usług w zakresie zarządzania energią.

– Aplikować do KPT ScaleUP może każdy startup, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom zdefiniowanym przez odbiorców technologii, czyli firmy przemysłowe będące partnerami akceleratora, m.in. Grupa TAURON – wyjaśnia Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP. – Takie rozwiązanie należy opisać w formularzu zgłoszeniowym, który następnie zostanie szczegółowo oceniony przez zespół KPT ScaleUP oraz odbiorców technologii. Autorzy najlepszych pomysłów – czyli takich, które najściślej wpisują się w priorytety partnerów oraz najpełniej odpowiadają na ich potrzeby – zostaną zaproszeni do sześciomiesięcznego programu akceleracji – dodaje Bartosz Józefowski.

Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego (https://gust.com/programs/kpt-scaleup-2019-ii) innowacyjne firmy z obszaru Przemysłu 4.0 mają czas do 21 października.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to