Tego limitowanego Bentleya Continental GT powstanie tylko 15 egzemplarzy

Bentley Continental GT to jedno z bardziej luksusowych sportowych aut. Produkowany jest od 2003 roku i również w Polsce ma swoich fanów. Poza mną, chyba najbardziej popularnym miłośnikiem Continental GT w Polsce jest Kuba Wojewódzki, który wcale nie kryje się ze swoją miłością do tego modelu. I bardzo dobrze.

W każdym razie Bentley uważa, że każdy powód jest dobry, by dopieszczać swoich najbardziej wiernych klientów. I właśnie dlatego Brytyjczycy wypuścili limitowaną edycję 15 Continentali GT, która ma być hołdem dla pobicia rekordu Pikes Peak w Kolorado przez Rhysa Millena w czerwcu.

Gdybyście byli zainteresowani, to poniżej trochę zdjęć. Można już go zamawiać – o ile jeszcze jest co. Bo wariatów na tym świecie nie brakuje.

Bentley Continental GT

Dla mnie ten kolor jest paskudny, ale Bentley uważa inaczej. Przede wszystkim lakier Radium firmy Mulliner, odzwierciedlającym kolorystykę zastosowaną w samochodzie, który pobił rekord. A gdybyście nie wiedzieli – Mulliner to oddział Bentleya, który poprawia te modele, które są zbyt mało ekskluzywne dla co poniektórych klientów.

Bentley Continental GT

Gdyby jednak sam kolor karoserii nie wystarczał, to we wściekłym Acid Green są też zaciski hamulcowe, taki sam akcent mają opony Pirelli P Zero znajdujące się na 22 calowych felach w kolorze czarnym. Do tego naklejka Pikes Peak.

Bentley Continental GT

Widoczna liczba 100 z przodu ma podkreślać, że rekord został pobity na stulecie marki.

Bentley Continental GT

Wewnątrz alcantara z kontrastowymi przeszyciami Radium. Ten sam akcent znajduje się również na kierownicy. A także przed pasażerem znajduje się grafika przedstawiająca odcinek toru Pikes Peak. Nie da się nie zauważyć, że to edycja specjalna. Chyba tylko totalny ignorant nie zwróciłby uwagi, że jedzie czymś wyjątkowym. Albo mój tata. Jemu jest wszystko jedno czym jeździ. Aż zapytam mamę, jak często odwiedzał ją listonosz 😉

A wracając do naszego GT, to model ten został wyposażony w 12-cylindrowy silnik, osiągający 626 KM i 900 Nm. Oznacza to mniej więcej tyle, że setkę wyciągnie się w 3,7 sekundy, a maksymalna prędkość to 333 km/h.

Jak bym miał brać, to jednak w tym kolorze.

Bentley Continental GT

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to