TIDAL w Mercedesie

TIDAL, jedna z popularniejszych platform do streamingu muzyki będzie dostępna w nowych Mercedesach.

Samochody stają się platformami Internet of Things na kołach – tak mówiłem już kilka lat temu. I rzeczywiście coraz więcej w tym racji. Z tą różnicą, że skręcają również w kierunku platform multimedialnych zapewniających szeroki aspekt rozrywki. To podłoże pod autonomiczną jazdę, podczas której przecież trzeba będzie czymś zająć pasażerów i bezrobotnego kierowcę.

Tidal Mercedes

Jak uruchomić TIDAL w Mercedesie?

W każdym razie TIDAL będzie dostępny w nowych modelach Mercedesa z systemem operacyjnym MBUX. Co więcej, dzięki rejestracji za pośrednictwem konta w Mercedes Me, nowi użytkownicy otrzymają 3-miesięczną subskrypcję TIDAL HiFi gratis. W tym celu poprzez stronę Mercedes Me należy utworzyć nowe konto w TIDAL, pobrać apkę na swoje urządzenie i zalogować się do serwisu. Następnie w zakładce Media w nowym Mercedesie wystarczy wybrać pozycję “Muzyka Online”.

Mercedes zadbał też oczywiście o swoje playlisty. Ułożone zostały głównie pod kątem podróży samochodem. Jak chcecie sprawdzić, co tam tęgie głowy z MB wymyśliły, zerknijcie sobie tutaj.

A teraz dlaczego TIDAL w Mercedesie to lepsza opcja niż streaming z telefonu. Otóż TIDAL HiFi zapewnia dostęp do najwyższej jakości dźwięku TIDAL Masters, która wykorzystuje technologie MQA, Dolby Atmos czy 360 Reality Audio. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać muzyki w takiej formie, w jakiej została pierwotnie nagrana, a w połączeniu z systemami nagłośnienia oferowanymi przez Mercedes-Benz, możemy poczuć się jak w studio. Oczywiście, jeśli na przykład konfigurując GLE zadbaliśmy o to, by dołożyć sprzęt Burmester. Ale jak można było zrobić inaczej?

Mercedes TIDAL
fot. Mercedes

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to