Porsche, DB Schenker i Lufthansa Cargo pomagają w zakupie i transporcie sprzętu medycznego z Chin

Pandemia koronowirusa rodzi różne sojusze. Na przykład polityki z biznesem. I z pewnością nie mam tu na myśli współpracy na linii Orlen – polski rząd, lecz trochę lepszy przykład płynący z Niemiec. Otóż Porsche wraz z DB Schenker i Lufthansą Cargo pomagają Badenii-Wirtemberrgii oraz Wolnemu Państwu Saksonii w przezwyciężeniu kryzysu COVID-19.

A co Porsche ma wspólnego z maseczkami z Chin? – zapytacie. Otóż świetnie wyjaśnia to Winfried Kretschmann, premier Badenii-Wirtembergii: “Dobre stosunki Porsche z władzami krajowymi przynoszą teraz pozytywne skutki. Uczymy się doceniać korzyści, jakie zapewniają globalne firmy. na przykład Porsche dysponuje w Chinach inną siecią niż my, jako władze krajowe, mogliśmy kiedykolwiek mieć. To ogromna pomoc i po prostu cudowna sprawa – że firmy takie jak porsche mogą nam pomóc w zakupie sprzętu ochronnego z Chin.”

Już widzę, jak nasz Premier takie słowa wypowiada… Już Owsiakowi czy Dominice Kulczyk odpowiednio podziękowali. No, ale czego tu oczekiwać, ważne, by wybory się odbyły. A jeśli dalej uważacie, że jednak jest tak świetnie, to przytoczę kolejną subtelną różnicę – w Singapurze rząd rozdał za darmo po kilka maseczek każdemu obywatelowi, nasz zrobił pompę witając samolot z Chin i sprzedaje maseczki na poczcie. W dodatku drożej niż robi to Biedronka. Normalnie odpowiedzialność za naród level master.

W każdym razie wracając do trochę bardziej inteligentnych i odpowiedzialnych społecznie polityków, to Michael Kretschmer, premier Wolnego Kraju Saksonii mówi, że “Fantastyczne jest zaangażowanie firm, które biorą udział w tym przedsięwzięciu. Ich wspólne, zdecydowane działania zasadniczo wpływają na to, że sytuacja związana z zaopatrzeniem w sprzęt ochronny w nadchodzących dniach i tygodniach będzie poprawiać się także w Saksonii. Obecnie korzystamy też z rozległego doświadczenia Porsche na rynku chińskim. Widać tu zarówno odpowiedzialność, jak i solidarność. Dziękuję wam!”. Wszystko w tym temacie. Jezu, jak chciałbym coś podobnego usłyszeć od naszych polityków. Marzenia ściętej głowy, co?

Nie będę Was karmił kolejnymi wypowiedziami niemieckich polityków, rozpływających się nad działaniami Porsche, DB Schenker i Lufthansy Cargo, bo człowieka tylko cholera bierze, jak patrzy na nasze podwórko i słyszy, że po trzech godzinach umarzane są niewygodne postępowania. No cóż, jako naród sami sobie zgotowaliśmy ten los. Większość wybrała. Oby nie popełniła tego samego błędu w wyborach prezydenckich. Chociaż to znowu tylko moje pobożne życzenia. Przynajmniej miejmy świadomość tego, jak to wygląda w normalnym świecie. U naszych sąsiadów. Daleko zerkać nie trzeba. A Porsche i pozostali robią świetną robotę, udostępniając swoje, latami ciężko wypracowane, kontakty w walce ze skutkami pandemii.

By the way.. Myślę, że Hołownię byłoby stać na powyższe i że nie kalkulowałby…

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to