Volvo EX90 dostanie nowe mapy HD Google

Volvo EX90 oraz Polestar 3 to pierwsze samochody na świecie, w których pojawią się nowe mapy HD Google. Co to oznacza? Że będzie jeszcze bezpieczniej, ale przede wszystkim to kolejny krok Volvo w kierunku jazdy autonomicznej.

Jak zapowiadało już Volvo, elektryczny następca XC90, czyli EX90 jest wyposażony w szereg czujników, kamer, radarów i lidarów, składających się na system bezpieczeństwa. Jednak, nawet najczulsze urządzenia nie mogą zobaczyć tego, co dzieje się za zakrętem. To z kolei mają zapewnić mapy HD Google, które zawierają szczegółowe i aktualne informacje drogowe. Ma to wpływ na jeszcze lepsze działanie takich funkcji, jak Pilot Assist, a docelowo na jazdę autonomiczną. Dla przypomnienia: Pilot Assist już pozwala na niektórych odcinkach dróg jeździć bez trzymania rąk na kierownicy. Niestety tylko w wybranych krajach. Znowu technologia wyprzedza ustawodawstwo.

mapy HD Google

Te informacje drogowe w połączeniu z danymi z lidaru Volvo EX90 i innych czujników będą przetwarzane przez główny system komputerowy samochodu zasilany przez platformy NVIDIA DRIVE AI Xavier i Orin. Łącząc dane z map HD Google z informacjami zebranymi z naszych zewnętrznych czujników, w tym lidaru i oprogramowania opracowanego przez firmę Zenseact zajmującą się oprogramowaniem bezpieczeństwa, Volvo dąży do stworzenia bardziej przewidywalnej, bezpiecznej i wygodnej jazdy. Mapy HD Google będą także wspierać wprowadzenie technologii jazdy autonomicznej w połączeniu z zestawem czujników składających się z lidaru zintegrowanego z dachem, radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych, aby jeszcze bardziej poprawić zrozumienie otoczenia przez samochód.

Mapy Google HD w EX90 i Polestar 3 to efekt strategicznego partnerstwa Volvo z Google.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to