VW Financial Services wyłącznym partnerem PSPA przy finansowaniu

Na trwającym jeszcze Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi, ogłoszono strategiczne partnerstwo pomiędzy PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych) a VW Financial Services. Na jego mocy VW FS będzie wyłącznym i jedynym partnerem strategicznym PSPA w obszarze finansowania.

Elektromobilność w Polsce poczyna sobie coraz lepiej, czego przykładem jest obecność tak wielu podmiotów na tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności organizowanego przez PSPA. Doskonale zdają się rozumieć tę sytuację nie tylko dostawcy stacji ładowania i producenci samochodów, lecz także instytucje finansujące. Stąd udział na KNM 2023 takich podmiotów jak Arval czy VW Financial Services. Ten ostatni poszedł nawet o krok dalej i nawiązał strategiczne partnerstwo z PSPA, czyli wiodącą organizacją w Polsce, wspierającą elektromobilność. Co z tej współpracy będzie, poza wsparciem finansowym dla PSPA? Czas pokaże. Póki co, przytoczę kilka informacji z komunikatu prasowego.

VW Financial Services w Białej Księdze Elektromobilności

Żeby Volkswagen Financial Services wiedział za co płaci, to zapisy umowy gwarantują pojawienie się ekpertów VW FS w priorytetowych projektach PSPA, a są nimi m.in. Kongres Nowej Mobilności, wydarzenie EV Experience, kampania społeczna Elektromobilni.pl, II edycja Białej Księgi Elektromobilności oraz „Mapa zmian w sektorze transportu drogowego w Polsce do 2035”. Biorąc pod uwagę fakt, że obie publikacje będą zapewne mocno cytowane przez media, korzyści dla VW FS oczywiste. Ponadto przedstawiciele VW FS będą uczestniczyć w konsultacjach i opiniować kierunki działań na rzecz tworzenia przyjaznego otoczenia prawnego i gospodarczego, wpływającego na tempo rozwoju rynku zeroemisyjnych technologii w Polsce i Europie.

Podsumowując – nie ma się co spierać. Niezależnie od ceny, którą należało zapłacić, Volkswagen Financial Services z pewnością sporo zyska pod skrzydłami PSPA. Teraz rola marketingu i sprzedaży, jak wizerunek przełożyć na biznes.

VW FS na Kongresie Nowej Mobilności

Pierwsze efekty współpracy widać było już podczas tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności. Nie skłamię, jak powiem, że obecność VW FS była dość mocno zauważalna. Zarówno w postaci całkiem sporego stoiska, jak również w postaci wystąpień ekspertów podczas paneli dyskusyjnych. Osobiście zainteresowała mnie prelekcja Matetusza Granoszka, Kierownika Działu Marketingu, który pokazał znaczenie publikacji w mediach z zakresu elektromobilności dla procesu sprzedaży aut. Zdrowe i mądre podejście. Warto było posłuchać.

Premiera programu Electrify

Na Kongresie Nowej Mobilności miała miejsce premiera programu Electrify. Volkswagen Financial Servies podkreśla, że w pierwszym etapie skupi się na kompleksowej ofercie elektryfikacji samochodów firmowych, która w kolejnych krokach zostanie poszerzona o samochody dla klientów indywidualnych. Generalnie nie ma się czemu dziwić. Dzisiaj elektryki, to przede wszystkim auta firmowe. A dopiero później rynek masowy. Tak wyglądają statystyki.

Program Electrify skupia w sobie niezbędne produkty i usługi, czyli: consulting, dobór samochodów elektrycznych w kontekście optymalnego finansowania, a także rozwiązań związanych z ich ładowaniem. Ponoć jest też wsparcie związane z eksploatacją, ale szczerze mówiąc – nie wiem, na czym ono ma polegać.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to