W Braniewie powstanie ścieżka rowerowa z inteligentnym oświetleniem

Braniewo będzie miało ścieżkę rowerową, prowadzącą aż do miejscowości Glinki. O dobrą widoczność na niej zadba inteligentne oświetlenie.

Energa Oświetlenie wraz z gminą Braniewo przygotowuje projekt doświetlenia 2,5 – kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej, łączącej Braniewo z miejscowością Glinki. Przy realizacji przedsięwzięcia zostanie zastosowana innowacyjna technologia dynamicznego sterowania oświetleniem przy użyciu czujników ruchu. Jak zapowiada Energa Oświetlenie – będzie to jedna z pierwszych tego typu instalacji w Polsce.

Do Braniewa mam trochę daleko, ale jak projekt zostanie wdrożony, to nie omieszkam wybrać się w jakiś ciepły weekend, by sprawdzić czy działa to tak, jak powinno. Mocno kibicuję takim projektom.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to