W Netii też zapłacisz już telefonem. Rusza „Płatność z Netią”.

Płatność z Netią to rozwiązanie typu Direct Carrier Billing (DCB), polegające na doliczaniu do faktur operatora telekomunikacyjnego kosztów zakupu m.in. usług cyfrowych (jednorazowych i cyklicznych), jak np. abonamenty za usługi, płatności za gry czy aplikacje.

Płatność z Netią umożliwia dokonywanie zakupów usług cyfrowych w czasie rzeczywistym, bez konieczności korzystania z innych metod płatności, jak na przykład karty kredytowe. Innymi słowy, jest to wygodna usługa płatnicza dla tych, którzy koszty aplikacji, gier czy subskrypcji za nie, chcą mieć doliczane do faktury operatora telekomunikacyjnego. To szczególnie przydatne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku usług cyklicznych, gdzie co miesiąc wymagana jest płatność.

Tego typu rozwiązanie funkcjonuje już na przykład w Orange czy Plusie i wiem, że się całkiem nieźle sprawdza, więc fajnie, że i Netia oferuje coś takiego swoim abonentom. Zresztą podobnie twierdzi, Tomasz Dakowski, Członek Zarządu w Netii, który twierdzi, że Płatność z Netią to kolejna inicjatywa, w której operator korzysta z potencjału i doświadczenia Grupy Polsat Plus. Analogiczna usługa jest popularna m.in. wśród klientów Plusa.

„Płatność z Netią” jest dostępna dla wszystkich abonentów Netii. Aby z niej korzystać wystarczy aktywować usługę oraz ustawić limit płatności, w serwisie samoobsługowym Netia OnLine (www.netiaonline.pl) lub telefonicznie.

Metoda Direct Carrier Billing (najczęściej oznaczana jako: „Zapłać telefonem”„Zamów z…” lub „SMS+”), to jeden z najbezpieczniejszych sposobów dokonywania płatności za usługi cyfrowe. Transakcje są przeprowadzane za pośrednictwem operatora telekomunikacyjnego, jedynie z podaniem numeru telefonu komórkowego, co oznacza, że ​​użytkownicy nie muszą ujawniać swoich danych, takich jak: numer karty kredytowej, imię, nazwisko.

Autoryzacja płatności/zobowiązań abonamentowych odbywa się poprzez zatwierdzenie kodem, który przesyłany jest w formie SMS na numer komórkowy, wskazany przy aktywacji usługi. Płatności są doliczane do rachunku za usługi Netii, zatem działa tu również mechanizm odroczonej płatności.

Co istotne, jako numer do przesyłania kodów SMS w ramach „Płatność z Netią” można wskazać zarówno swój numer komórkowy obsługiwany przez Netię, jak i przez dowolnego innego operatora.

W momencie debiutu usługi płatnicze Netii (https://www.netia.pl/pl/uslugi/platnosc-z-netia) umożliwiają zakup m.in. w serwisach: CDA Premium, fotka.pl, GG, brainly.pl, odrabiamy.pl, zadania.pl, sportymax.pl. Zasięg usług będzie w najbliższych tygodniach rozszerzany o kolejne serwisy.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to