W Polestar 2 obejrzysz YouTube

Polestar udostępnił aktualizację oprogramowania P2.9 over-the-air (OTA) dla Polestar 2. To już 15-sta aktualizacja oprogramowania, która teraz przynosi m.in. możliwość oglądania w Polestar 2 YouTube.

Polestar w Polsce nie jest szczególnie popularny, głównie dlatego, że Volvo nie sprzedaje go w naszym kraju. No przynajmniej oficjalnie, gdyż jak ktoś bardzo się uprze, to są miejsca, gdzie można go nabyć. Chociaż decydując się na nowe auto, z pewnością chciałoby się go zakupić od producenta, bądź autoryzowanego przedstawiciela, którego nad Wisłą brak. Ponoć miał być oferowany m.in. w Volvo na Puławskiej w Warszawie, ale póki co, jakoś go tam nie widać.

Polestar 2 i YouTube

Tak czy siak Polestar nie ogląda się na Polskę i przynajmniej dla tych, którzy mogą go zakupić albo już to zrobili, oferuje całkiem fajne aktualizacje. Jedną z nich jest najnowsza, w ramach której udostępniona zostanie m.in. możliwość korzystania z YouTube. Jak powiedział Thomas Ingenlath, CEO Polestar – YouTube świetnie nadaje się do urozmaicenia czasu w trakcie ładowania auta. No trudno się z nim nie zgodzić. Sam niejednokrotnie oglądałem coś podczas ładowania auta, tyle tylko, że robiłem to na swoim iPhonie, a taka możliwość na centralnym ekranie w aucie to zupełnie inna bajka. Aż chętnie bym zobaczył, jak będzie oglądać się Raport Technologiczny na takim ekranie.

Polestar 2 YouTube
YouTube w Polestar 2, fot. Polestar

Jednak YouTube to nie jedyna nowa funkcjonalność, jaką przynosi 15-sta aktualizacja. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wyświetlanie map Apple w ramach CarPlay nie tylko na centralnym ekranie dotykowym, ale także na desce rozdzielczej przed kierowcą. To akurat jest mega opcja. Sam niemal zawsze korzystam z CarPlaya i zazwyczaj chcąc używać nawigacji, wzrok muszę przenieść na ekran, gdzie działa interfejs Apple. Wiele bym dał za to, by nawigacja była na wyświetlaczu przede mną. Co prawda wolałbym Waze, ale ostatnio znowu polubiłem mapy Apple, więc ta funkcjonalność mi pasuje.

Polestar 2 CarPlay
CarPlay w Polestar 2, fot. Polestar

Aktualizacje nie ominęły też aplikacji Range Assistant, która umożliwia teraz monitoring zużycia energii na przebytych dystansach 20, 40 czy 100 km, a informacje w czasie rzeczywistym pozwalają tak zmodyfikować styl jazdy, by poprawić wydajność. Innymi słowy zoptymalizować zużycie energii. Co więcej, zmieniony algorytm dla przewidywanego zasięgu samochodu jest teraz w stanie uwzględnić zmieniające się warunki na drodze oraz inne czynniki wpływające na zużycie energii. Polestar twierdzi, że dzięki tym zmianom kierowca może wreszcie zobaczyć rzeczywisty zasięg, a nie jego projekcję, jak ma to miejsce w innych autach.

Polestar 2 Range Assistant App
Range Assistant App w Polestar 2, fot. Polestar

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to