Zobacz, za co nagrodzony został LG OLED 65E7!

LG zgarnęło kilka nagród w zeszłorocznej edycji konkursu organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku. W tym za sztuczną inteligencję. Zobacz, za co nagrodzony został LG OLED 65E7!

EISA to konkurs bardziej znany dziennikarzom niż konsumentom. Przynajmniej w Polsce. Powód – to przedstawiciele zrzeszonych redakcji, wybierają i nagradzają najlepsze produkty w danych kategoriach. Czy jest się więc czym podniecać? Zdecydowanie tak. I chociaż kiedyś wydźwięk nagród przyznawanych przez EISA był zdecydowanie większy, to nadal lepiej takie wyróżnienie mieć, niż go nie mieć.

Pewnie takiego samego zdania są przedstawiciele LG, których produkty zdobyły nagrody. Co ciekawe z mojego punktu widzenia, EISA nagrodziła Koreańczyków za wykorzystanie sztucznej inteligencji w telewizorach i głośnikach. Wow! AI jest teraz wszędzie. Przynajmniej z marketingowego punktu widzenia, bo specjaliści od sztucznej inteligencji miewają coraz więcej wątpliwości, jeśli chodzi o nadużywanie tej terminologii.

W skrócie. Nagrody zostały przyznane tym produktom:

  • EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE TV 2018-2019 dla telewizora LG SUPER UHD TV AI ThinQ
  • EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE LOUDSPEAKER 2018-2019 dla głośnika LG XBOOM AI ThinQ

Były jeszcze dwie inne, ale mnie interesują nagrody nie za obraz czy dźwięk, ale za AI.

LG EISA

Na czym więc ta nagrodzona technologia polega? Otóż głównie na tym, że zarówno za pośrednictwem telewizora, jak i głośnika, możemy zarządzać wieloma urządzeniami w domu. Wszystko dzięki asystentowi Google. Do tego dochodzi sterowanie głosem. Również po polsku. Bądźmy szczerzy. To są mega rozwiązania. Większość gospodarstw domowych w naszym kraju wciąż nie wykorzystuje swoich smart tv do przeglądania zasobów internetowych. A jeśli to już robi, to posługuje się pilotem, zamiast dedykowaną aplikacją mobilną. Sterowanie głosem to rewolucja. A sterowanie głosem innymi urządzeniami peryferyjnymi podłączonymi do telewizora i Google Assistant, to już zupełnie inna bajka. Bajka, w której my też chcemy brać udział. Gratulacje LG. Tym razem bez cienia ironii.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to