Alexa wkracza do aut General Motors

Koncern General Motors poinformował, że w pierwszej połowie 2020 roku w samochodach takich marek jak Chevrolet, Buick, GMC czy Cadillac, dostępny będzie asystent głosowy Amazona – Alexa.

Asystenci głosowi stają się coraz popularniejsi, zwłaszcza w USA. I to właśnie tam, w autach produkowanych przez General Motors, już w pierwszej połowie 2020 roku będzie można za pomocą głosu nawiązać połączenie telefoniczne, sprawdzić pogodę, wybrać muzykę, jaka ma być odtwarzana, podcast czy wytyczyć cel w nawigacji. A to dopiero początek, bo Alexa umożliwia znacznie większą funkcjonalność. Kwestią czasu zatem jest to, by z pozycji samochodowego infotainment, zintegrowanego z asystentem Amazona, można było sterować na przykład automatyką domową.

Alexa w samochodach General Motors ma być dostępna dla aut produkowanych od 2018 roku.

Udostępnienie możliwości sterowania głosowego za pośrednictwem Alexy, GM tłumaczy przeprowadzeniem badań, z których wynika, iż kierowcy chcieliby korzystać z dokładnie takich samych usług zarówno w domach, jak i w samochodach. A w związku z tym, że w Stanach Zjednoczonych korzystanie z asystentów głosowych podbija serca Amerykanów, stąd taka decyzja koncernu motoryzacyjnego. Jeszcze innym uzasadnieniem jest fakt, że sterowanie głosowe umożliwia większe skupienie się na prowadzeniu samochodu, bez odrywania wzroku od drogi, a to z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kierowców.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to