Scania tworzy Future Room, w którym będzie kreować transport przyszłości

Internet of Things nie jest jedynie domeną firm technologicznych. Dzisiaj w zasadzie każdy podmiot gospodarczy powinien poddać się transformacji cyfrowej i próbować przekształcać swoje produkty czy usługi na bardziej technologiczne. Dotyka to także producentów środków transportu. Dobrym przykładem jest Scania, która tworzy właśnie specjalną przestrzeń – Scania Future Room, gdzie badacze, pisarze czy futuryści będą wymieniać się swoimi pomysłami i wizjami. Być może któreś z nich zostaną nawet zrealizowane.

Ideę projektu Scania Future Room doskonale obrazuje poniższe wideo:

Poprzez projekty, jak Scania Future Room, producent samochodów ciężarowych chce pochwalić się swoją wizją zrównoważonego transportu przyszłości, a zarazem pokazać, że jest mocno innowacyjną firmą, która trzyma rękę na technologicznym pulsie. Nie da się ukryć, iż jest to zabieg mocno marketingowy, co potwierdzają słowa szefa marketingu w Scania, który mówi, że celem projektu jest, by więcej ludzi było ciekawych tego, co oferuje Scania. Zarówno wśród obecnych i potencjalnych klientów, jak i tych, którzy dopiero na klientów mogą wyrosnąć. Gratuluję takiego podejścia i żałuję, że nie wszyscy jeszcze w ten sposób myślą.

Od lat powtarzam, że na rynku można wyróżniać się również technologicznie. Scania jest tego dowodem, jakby ich ludzie od marketingu czytali mojego bloga 😉 W każdym razie od Internet of Things nie ma już odwrotu. Nawet w branży TSL – transport, spedycja, logistyka.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to