Bentley Advanced Connectivity – super szybkie i bezpieczne WiFi w aucie

Luksusowe mobilne biuro? Bentley stwierdził, że jeszcze coś może dołożyć dla pasażerów swoich tylnych foteli. Technologię. Całkiem szybką i bezpieczną do tego.

Pisałem o podobnym rozwiązaniu przy okazji testu Mercedesa klasy V. Nie oszukujmy się – jednak V klasa to pikuś przy Bentleyu. Dlatego skupmy się na tym, w co od 2019 roku miały być wyposażone wszystkie nowe auta Bentleya.

Bentley Advanced Connectivity

Bentley wie, że żyjemy w czasach Internet of Things, gdzie czas i dane to najcenniejsza waluta. Doskonale wie też, kto podróżuje jego samochodami. Często są to osoby, od których zależą notowania na giełdzie i którzy trzymają w ręku po kilkadziesiąt spółek dając pracę tysiącom osób. Dlatego, kto jak kto – ale oni muszą mieć dostęp do szybkiego, bezpiecznego i niezawodnego internetu. Przynajmniej tak to sobie wymyślili technolodzy w Bentleyu. Jak wymyślili – tak też zrobili. Przy współpracy z firmą Viasat zaoferowali superszybki internet do samochodu.

A tłumacząc to nieco bardziej obrazowo. Przy prędkości 110 km/h można bezproblemowo korzystać z różnego rodzaju aplikacji, w tym streamingu video czy głosu, a więc Skype for Business będzie hulał jak wściekły. Pewnie lepiej niż w niejednym polskim biurze.

W połączeniu z nagłośnieniem w Bentleyu zarówno Netflix, jak i muzyka ze Spotify z pewnością będzie brzmiała iście wytwornie, bez dyskomfortu w postaci buforowania.

Bentley Advanced Connectivity

Według tego, co podaje Bentley, podróżując z nowym rozwiązaniem Advanced Connectivity nie powinny nam się przytrafić tzw. dziury w zasięgu. Wszystko to dzięki specjalnie zestawionej sieci VPN, która pobiera sygnał aż od trzech dostępnych operatorów oraz ponad 4 milionów hotspotów WiFi w 30 krajach. To tyle teorii. W praktyce przydałoby się to cudo sprawdzić na polskich drogach.

Aha – router jest niewidoczny. Router jest bagażniku.

Bentley Advanced Connectivity

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to