Bentley dostał nagrodę za deskę rozdzielczą w Automobile Awards

Obrotowy wyświetlacz Bentley, który został opracowany dla modeli Flying Spur i Continental GT, zdobył nagrodę Dashboard of the Year w szóstej edycji konkursu Automobile Awards odbywającego się w Paryżu.

Od razu się przyznam – nie testowałem Bentleya z tym wyświetlaczem. Bazuję zatem jedynie na komunikatach prasowych, które podaje Bentley. Wynika z nich, że dzięki trzyletniej pracy nad ekranem, który składa się ze 153 pojedynczych elementów, udało wygrać się nagrodę Automobile Awards za deskę rozdzielczą roku.

Automobile Awards
fot. Bentley

Jury Automobile Awards, w skład którego wchodziło 20 ekspertów (dziennikarze i eksperci z branży motoryzacyjnej i okołomotoryzacyjnej), oceniło centralny wyświetlacz w Bentleyu, pozwalający na dokonanie wyboru pomiędzy głównym ekranem dotykowym, zapewniającym dostęp do systemu infotainment, a trzema analogowymi zegarami, pełniącymi funkcję wskaźników kompasu, chronometru i termometru. No i ocenili tak, że wygrał. Nie znam dokładnie kryteriów ocen i tego, jakie jeszcze marki brały udział w konkursie, ale z tego, co widzę, rzeczywiście w Bentleyu fajnie to wygląda. Czy na tyle dobrze, by na przykład pobić Hyperscreen Mercedesa? Jak napisałem powyżej – nie mnie to oceniać. To już zostało ocenione i docenione. Bez mojego udziału.

Bentley tłumaczy, że aby zrobić tak zaawansowany wyświetlacz, potrzebny jest mocno złożony mechanizm, który będzie nadzorował wycofanie jednostki na deskę rozdzielczą, w celu zapewnienia miejsca kolejnemu ekranowi. Generalnie to, co powinniście wiedzieć to fakt, że mechanizm składa się z 40 ruchomych elementów. To Wam wystarczy, żeby zabłysnąć podczas jakiejś rozmowy. Mnie się to podoba.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to