Bosch zapewni prąd przyczepom kempingowym

Bosch Engineering i Kanus Tabbert prezentują inteligentny system elektryczny 48 V do przyczep kempingowych. Ma on zapewnić większą elastyczność i niezależność, jeśli chodzi o zasilanie w energię, zarówno podczas podróży, jak i w miejscu wypoczywania.

System 48-woltowy obejmuje m.in. elektryfikowaną oś oraz czujniki i akumulatory litowo-jonowe Bosch, umożliwiając wytwarzanie energii elektrycznej niezależnie od pojazdu ciągnącego. W trybie generatora e-maszyny 48 V oferowanej przez Bosch, akumulatory można ładować podczas podróży, a także poprzez rekuperację energii podczas hamowania. Tak zgromadzona energia może być wykorzystana przez różne odbiorniki wewnątrz przyczepy lub zamieniana na siłę napędową. Skalowalność zainstalowanych stacjonarnych akumulatorów 48 V (od jednego do ośmiu) zapewnia maksymalną elastyczność w zależności od potrzeb. Ta niezależna koncepcja może być również rozszerzona o przenośne akumulatory 48 V, które można praktycznie ładować z gniazdka zasilania w przyczepie kempingowej, a nawet w domu.

W systemie jest również zintegrowana funkcja manewrowania, która ma ułatwiać obsługę przyczepy kempingowej. Za pomocą aplikacji można łatwo i wygodnie manewrować przyczepą w celu zaparkowania przy domu czy na kempingu. Ponado jednostka Connectivity Unit stanowi podstawę usług cyfrowych, takich jak regulacja ustawień rekuperacji (hamowania regeneracyjnego), z których można korzystać podczas podróży za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Bosch

Energia z hamowania zapewni działanie ekspresu do kawy

Energia kinetyczna generowana podczas hamowania jest przekształcana z powrotem w energię elektryczną. Tak odzyskana energia jest magazynowana w akumulatorach i dostępna dla takich odbiorników wewnątrz przyczepy kempingowej jak chłodziarka, klimatyzacja lub ekspres do kawy.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to