OFF Piotrkowska Center przyciąga łódzkie firmy technologiczne

Dawaną fabrykę bawełny Franciszka Ramischa upodobały sobie firmy technologiczne. Wśród najemców znajduje się tam BinarApps czy Lech Kaniuk, a niedawno dołączył AppYourself oraz BeNeering Polska.

Klimat OFF Piotrkowska Center często porównuje się do Berlina, dlatego w murach dawnych tkalni i przędzalni jak w domu może się poczuć Ben Heisch, założyciel AppYourself. Wywodząca się ze stolicy Niemiec firma tworzy serwis umożliwiający własnoręczne tworzenie i konfigurowanie aplikacji mobilnych. Nowy członek kreatywnego ekosystemu OFFa postawił na urok odrestaurowanego skarbca i magazynu starej fabryki Ramischa, dziś funkcjonującego pod nazwą Sepia Office. AppYourself wynajął biuro o powierzchni blisko 400 mkw. na pierwszym piętrze.

Dwie kondygnacje wyżej, ponad 100 mkw. dla swojego nowego startupu zajął Lech Kaniuk. W budynku Sepia od pewnego czasu działa już inna firma znanego łódzkiego przedsiębiorcy – tworzące oprogramowanie komputerowe NX Labs. Wraz z nowymi umowami najmu, powierzchnia biurowa w Sepia Office została już wynajęta w 95%. W dostępnej ofercie znajduje się jeszcze ostatni lokal biurowy o wielkości 72 mkw.

Wolne powierzchnie systematycznie wypełniają się też w drugim budynku biurowym na terenie OFFa, czyli Teal Office. Nowoczesne udogodnienia z obszaru PropTech oraz najwyższy standard biur klasy A docenił BeNeering – niezależny, międzynarodowy dostawca oprogramowania oferujący innowacyjne rozwiązania biznesowe w obszarze zamówień. Firma, której zaufali już tacy giganci, jak Siemens, Nestle, Philip Morris czy Deutsche Telekom, zajęła ponad 250 mkw. na drugim piętrze.

OFF Piotrkowska Center to również miejsce idealnie skrojone dla firm o wysokim potencjale rozwoju. BinarApps, firma tworząca dedykowane aplikacje internetowe i mobilne dla klientów m.in. z branż FinTech, IoT, Health, Media/Video i Big Data, wynajął właśnie kolejne piętro w Teal Office. Czołowy łódzki software house do swojej dyspozycji zyskał dodatkowe 508,5 mkw., łącznie zajmując prawie 1.000 mkw. powierzchni.

Czym, oprócz lokalizacji w ścisłym centrum Łodzi, kusi najemców dawna fabryka Ramischa? – Firmy technologiczne pokochały OFF Piotrkowska Center za autentyczną atmosferę starych murów z czerwonej cegły, podkreślaną przez liczne bary i restauracje, klimat innowacji oraz regularne wydarzenia kulturalne, takie jak kino plenerowe czy letnia scena stand-up. Wszystko to tworzy tętniący życiem, kreatywny ekosystem w samym sercu miasta – podkreśla odpowiedzialna za negocjacje Monika Hryniewicz, Head of Leasing w OPG Property Professionals, firmie zarządzającej nieruchomością.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to