Elektryczny van od Toyoty, Suzuki, Daihatsu i CJPT już w 2023 roku

Elektryczny van opracowany przez Toyotę, Suzuki, Daihatsu i CJPT (Commercial Japan Partnership Technologies Corporation), ma wejść do sprzedaży już w 2023 roku. Ten praktyczny i przystępny cenowo pojazd ma przyspieszyć elektryfikację dostaw ostatniej mili w miastach.

Elektryczny van od Toyoty, Suzuki, Daihatsu i CJPT to odpowiedź na fakt, iż lekkie pojazdy użytkowe pełnią coraz ważniejszą rolę w zaopatrzeniu sklepów, punktów usługowych i firm na gęsto zabudowanych terenach, w tym centrach miast. Ich rola jest tak duża, że stanowią około 60% całej floty pojazdów użytkowych. Dlatego ich elektryfikacja może znacząco przyczynić się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 do atmosfery.

elektryczny van

Jednak, jak słusznie zauważa Toyota, głównym problem w popularyzacji elektrycznych aut użytkowych są dodatkowe koszty związane z transformacją energetyczną transportu. Dotyczy to zarówno małych i średnich firm, które muszą się mierzyć z dłuższym czasem ładowania oraz wyższymi cenami zakupu aut elektrycznych w porównaniu z konwencjonalnymi odpowiednikami, jak i całego społeczeństwa w związku z koniecznymi inwestycjami infrastrukturalnymi.

Nowy model opracowany przez Toyotę i jej partnerów musi być niedrogi i odpowiadać na potrzeby własnych małych i średnich firm. Dlatego każde z czterech przedsiębiorstw wniesie do współpracy swoje atuty. Za planowanie produktu będzie odpowiedzialne CJPT, a Toyota, Suzuki i Daihatsu wspólnie opracują bateryjny napęd elektryczny dostosowany do lekkiego auta użytkowego. Suzuki i Daihatsu skorzystają ze swojego doświadczenia w projektowaniu i produkcji małych samochodów, a Toyota dostarczy swoje know-how w dziedzinie zelektryfikowanych napędów.

Nowy model zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku i będzie używany m.in. w programach popularyzacji bezemisyjnego transportu w Tokio i w prefekturze Fukushima.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to