Inteligentny grill z Wifi – Traeger Ironwood 885

Sezon grillowania w pełni. I nie przeszkadza mu nawet pandemia. Waszej kiełbasie jest przecież wszystko jedno. Ale jeśli tak samo jak ja, jaracie się technologiami i wszystkim, co jest connected, to proponuję Wam wymienić grilla na to cudo. Poznajcie Traeger Ironwood 885.

W dobie rozwiązań monitorujących niemal wszystko co się da, Internet of Things zawitał też do grilla. Dzięki temu urządzenie sprawdza proces grillowania, ale także może proponować ciekawe przepisy. Niby nic nowego, bo samouczków jest już w apkach od groma (nauczą Was, jak zdrowo żyć, jak lepiej ćwiczyć, medytować, a nawet – jak lepiej się bzykać), ale mimo wszystko, to kolejny kamyczek do mojego ogródka. Tak, ja lubię wszystko, co jest connected. Tak mi zostało od czasów Connected Life.

Ale wracając do grilla. BBQ, które produkuje Traeger, to ogólnie jest to trochę wyższa liga wśród tego typu rozwiązań. Zarówno wizualnie, jak i technologicznie. Zresztą potwierdzili to już w zeszłym roku, wypuszczając na rynek model Ironwood 885, a ostatnio nową wersję dedykowanej apki, oczywiście na iOS i Android.

Traeger Ironwood grill wifi

Dzięki rozwiązaniu, które Traeger nazywa WiFIRE, możemy przejąć kontrolę nad grillem i sterować nim apką. Po mojemu, to czyste IoT, które opisuję od lat, ale niech będzie, że to rewolucyjna technologia. Z pewnością fajne jest to, że można ustawić cykle grillowania i nie trzeba co chwilę biegać i sprawdzać, czy karkówka jest już odpowiednio upieczona.

Traeger grill wifi

Traeger Ironwood 885 został przy okazji napakowany też różnymi czujnikami. Dzięki temu, mogę o nim powiedzieć, że z pewnością to inteligentne urządzenie. Jak na przykład spadnie temperatura wewnątrz grilla, to po pierwsze otrzymamy taką informację w apce, a po drugie samoczynnie zostanie podwyższona. No i dużo się w nim zmieści. Podobno jednorazowo można upiec nawet 10 kurczaków. Więc skoro najbliższe lato średnio się zapowiada pod względem wyjazdowym, a większość z Was deklaruje pobyty w Polsce w gronie rodziny i najbliższych znajomych, to zamawiajcie to cudo i róbcie BBQ party! Aha i nie bójcie się, że nie ogarniecie, jak dobrze upiec te kurczaki. W apce macie całą masę przepisów, inspiracji i różnych wskazówek, by jak najlepiej wykorzystać możliwości Ironwood 885. A więc zapomnijcie o przepisach z kwestiasmaku.pl czy od Makłowicza. Co więcej, przepis, który wybierzecie możecie bezpośrednio z apki wysłać do grilla, by wprowadzić odpowiednie ustawienia. Słabo? Będziecie pieprzonymi masterchefami BBQ.

Z apki też możemy sterować temperaturą – tak, to taki trochę lepszy grill, za którego trzeba dać 1 500 dolarów, czyli ponad 6 000 zł. Nie będę Was namawiał, bo dobrych rzeczy reklamować nie trzeba. Ja bym kupił. Tak to podsumuję.

Aha, a że Amerykanie mają już zdrowego hopla na punkcie asystentów głosowych, to Traeger Ironwood 885 współpracuję oczywiście z Alexą.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to