Leasing samochodu elektrycznego

Leasing samochodu elektrycznego? Dla firm, które chcą wejść w elektromobilność, EFL przygotował ofertę „Wybierz swój leasing+ swoją ekoofertę”. W skrócie – 101% na elektryki. Oferta dotyczy zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Dlatego coraz częściej będą się pojawiać oferty leasingu dedykowane właśnie tym autom. Zresztą mnie to nie dziwi – gros moich znajomych jeśli jeszcze się nie przesiadło na elektryki, to przynajmniej o tym myśli i przygląda się ofertom rynkowym. Zwłaszcza, że rządowy program Mój elektryk to całkiem sensowne dopłaty zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, chcących przesiąść się na auta elektryczne.

Co ciekawe, jak wynika z raportu EFL „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”, 21% mikro, małych i średnich firm korzysta z elektromobilności. W perspektywie najbliższych 5 lat do ekopojazdów planuje przesiąść się już co druga. Z tego właśnie powodu EFL, czyli Europejski Fundusz Leasingowy, wystartował z ofertą, dzięki której przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu 101% na samochody elektryczne lub bezpłatnej rejestracji pojazdu.

Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w I półroczu br. w Polsce zostało sprzedanych 6 965 samochodów z napędem elektrycznym, w tym 2 486 aut w pełni elektrycznych (+120% r/r) oraz 4 479 hybryd plug-in (+226% r/r). Pod względem wolumenów daleko nam do czołówki krajów europejskich, ale cieszy dynamika – 178% r/r, jak i udział rejestracji wszystkich nowych osobówek – komentuje Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

W raporcie EFL „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu” co piąty przedsiębiorca z sektora MŚP na pytanie „z jakich technologii obecnie korzysta Pana/Pani firma” wskazał na elektromobilność. W perspektywie najbliższych 5 lat znaczenie elektryków istotnie wzrośnie. Aż 56% planuje przesiąść się do ekoauta. Największy potencjał w rozwoju elektromobilności widzą firmy produkcyjne i transportowe – odpowiednio 71% i 66% planuje zainwestować w samochody elektryczne.

Leasing samochodu elektrycznego w EFL

Dla firm, które chcą być uczestnikami ekorewolucji na polskich drogach, EFL przygotował atrakcyjną ofertę „Wybierz swój leasing+ swoją ekoofertę”. Korzystając z finansowania leasingodawcy, przedsiębiorca może wybrać jedną z trzech promocji:

leasing 101% na elektryki – w ofercie, która dotyczy nowych oraz używanych elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, o wartości od 50 tys. zł do 500 tys. zł, całkowity koszt finansowania wynosi tylko 101% wartości pojazdu. Zgodnie w umową, która musi być zawarta na 24 miesiące, wpłata początkowa wynosi 44,5% wartości pojazdu, a wartość depozytu końcowego 19%.

bezpłatna rejestracja samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t oraz samochodów ciężarowych. W tym także elektrycznych lub hybrydowych.

darmowa wycena zewnętrzna używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, używanych samochodów ciężarowych oraz używanych maszyn i urządzeń. Maksymalna wartość ofertowa finansowanego przedmiotu wynosi 200 tys. zł.

Oferta EFL obowiązuje od 20 września do końca 2021 roku, przy czym przedsiębiorca może skorzystać tylko z jednej z trzech wspomnianych promocji.

Zdjęcie główne utworzone przez user6702303 – pl.freepik.com

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to