Leasing samochodu elektrycznego

Leasing samochodu elektrycznego? Dla firm, które chcą wejść w elektromobilność, EFL przygotował ofertę “Wybierz swój leasing+ swoją ekoofertę”. W skrócie – 101% na elektryki. Oferta dotyczy zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Dlatego coraz częściej będą się pojawiać oferty leasingu dedykowane właśnie tym autom. Zresztą mnie to nie dziwi – gros moich znajomych jeśli jeszcze się nie przesiadło na elektryki, to przynajmniej o tym myśli i przygląda się ofertom rynkowym. Zwłaszcza, że rządowy program Mój elektryk to całkiem sensowne dopłaty zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, chcących przesiąść się na auta elektryczne.

Co ciekawe, jak wynika z raportu EFL “Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”, 21% mikro, małych i średnich firm korzysta z elektromobilności. W perspektywie najbliższych 5 lat do ekopojazdów planuje przesiąść się już co druga. Z tego właśnie powodu EFL, czyli Europejski Fundusz Leasingowy, wystartował z ofertą, dzięki której przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu 101% na samochody elektryczne lub bezpłatnej rejestracji pojazdu.

Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w I półroczu br. w Polsce zostało sprzedanych 6 965 samochodów z napędem elektrycznym, w tym 2 486 aut w pełni elektrycznych (+120% r/r) oraz 4 479 hybryd plug-in (+226% r/r). Pod względem wolumenów daleko nam do czołówki krajów europejskich, ale cieszy dynamika – 178% r/r, jak i udział rejestracji wszystkich nowych osobówek – komentuje Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

W raporcie EFL “Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu” co piąty przedsiębiorca z sektora MŚP na pytanie “z jakich technologii obecnie korzysta Pana/Pani firma” wskazał na elektromobilność. W perspektywie najbliższych 5 lat znaczenie elektryków istotnie wzrośnie. Aż 56% planuje przesiąść się do ekoauta. Największy potencjał w rozwoju elektromobilności widzą firmy produkcyjne i transportowe – odpowiednio 71% i 66% planuje zainwestować w samochody elektryczne.

Leasing samochodu elektrycznego w EFL

Dla firm, które chcą być uczestnikami ekorewolucji na polskich drogach, EFL przygotował atrakcyjną ofertę “Wybierz swój leasing+ swoją ekoofertę”. Korzystając z finansowania leasingodawcy, przedsiębiorca może wybrać jedną z trzech promocji:

leasing 101% na elektryki – w ofercie, która dotyczy nowych oraz używanych elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, o wartości od 50 tys. zł do 500 tys. zł, całkowity koszt finansowania wynosi tylko 101% wartości pojazdu. Zgodnie w umową, która musi być zawarta na 24 miesiące, wpłata początkowa wynosi 44,5% wartości pojazdu, a wartość depozytu końcowego 19%.

bezpłatna rejestracja samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t oraz samochodów ciężarowych. W tym także elektrycznych lub hybrydowych.

darmowa wycena zewnętrzna używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, używanych samochodów ciężarowych oraz używanych maszyn i urządzeń. Maksymalna wartość ofertowa finansowanego przedmiotu wynosi 200 tys. zł.

Oferta EFL obowiązuje od 20 września do końca 2021 roku, przy czym przedsiębiorca może skorzystać tylko z jednej z trzech wspomnianych promocji.

Zdjęcie główne utworzone przez user6702303 – pl.freepik.com

Podoba Ci się to, co napisałem? Udostępnij innym, ślicznie proszę 🙂

Autor

Jestem blogerem technologicznym, doradcą ds. technologii, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. #żyjinteligentnie

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój tekst, pomógł albo zainspirował. Jak przystało na blogera technologicznego, mam też swój profil na insta czy twitterze. Dodaj mnie do obserwowanych - zawsze cieszę się z nowych obserwujących 😉 Tam też piszę o technologiach, ale krócej ✌️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze na blogu

Chcesz co jakiś czas dostawać najlepsze moje teksty?

Zostaw swój adres, a gwarantuję, że zbytnio spamować Cię nie będę