Mio MiVue 802 i MioVue 803, czyli dwa nowe wideorejestratory Mio

Mio pod koniec zeszłego miesiąca wprowadził na rynek dwa zupełnie nowe kamery samochodowe. Są to modele MiVue 802 i MiVue 803. Oba wideorejestratory Mio zapewniają doskonałą jakość nagrywanego obrazu oraz wygodę użytkowania.

Wideorejestratory Mio MiVue 802 i MiVue 803 to doskonała propozycja dla kierowców, którzy jeszcze dotąd nie zdecydowali się na zakup kamery samochodowej, bądź zrobili to tak dawno, że przyszła już pora na zmianę.

Oba rejestratory jazdy, które wyposażone są w potężne obiektywy o rozdzielczości 2.5K 1440P oraz przysłonę o wartości F1.8. Zapewniają one bardzo dobrą jakość nagrywanego obrazu, rejestrując nawet najdrobniejsze szczegóły. Szeroki, rzeczywisty kąt widzenia obiektywu wynosi 140 stopni. A to daje gwarancję, że żaden fragment rejestrowanej trasy nie zostanie pominięty i trafi na nagranie. Może to mieść szczególne znaczenie, jeśli dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego, w którym będzie trzeba posiłkować się nagraniem z wideorejestratora.

Wideorejestratory Mio MiVue 802 o MiVue 803 nie tylko oferują wyższą rozdzielczość od swoich poprzedników, ale także rejestrują bardzo płynne i szczegółowe nagrania. Filmyn nagrywane są w rozdzielczości Full HD 1080P przy 60 klatkach na sekundę, co daje podwójną gęstość danych (w porównaniu do 30 klatek na sekundę), zapewniając wyjątkowo dokładne i płynne nagrania, nawet podczas nagrywania przy dużych prędkościach.

wideorejestratory MIO

Wideorejestratory Mio w nocy

Kamery MiVue 802 i 803 świetnie radzą sobie także w nocy. Wszystko to dzięki zastosowaniu w nich technologii Mio Night Vision. Mio twierdzi, że rozwiązanie to daje gwarancję idealnej jasności i płynności nagrania. Technologia automatycznego dostrajania obrazu i szklane soczewki mają zapewnić odpowiednie doświetlenie rejestrowanych filmów.

Synchronizacja w czasie rzeczywistym ze smartfonem

Wideorejestratory Mio MiVue 802 i MiVue 803 wyposażone są w Wi-Fi. Umożliwia to natychmiastową synchronizację, a w zasadzie przesyłanie nagrań do smartfona czy innego urządzenia. Pozwala to, na szybki dostęp do nagrań rejestrowanych nawet w czasie rzeczywistym, a także możliwość udostępniania ich. Oba modele są kompatybilne z aplikacją MiVue Manager, umożliwiającej łatwe zarządzanie i przeglądanie nagrań, zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i komputerze.

Inteligentny tryb parkingowy

O inteligentnym trybie parkingowym w wideorejestratorach Mio już kiedyś pisałem. Zdaję sobie jednak sprawę z faktu, iż nie wszyscy mieli okazję z tym się zapoznać, zatem dla przypomnienia: Z Mio MiVue 802 czy MiVue 803 na pokładzie można bez obaw zostawić zaparkowany samochód, gdyż obydwa urządzenia są właśnie wyposażone w inteligentny tryb parkingowy. Polega to na tym, że jeśli podczas postoju dojdzie do stłuczki, otarcia, zadrapania lub innej nietypowej sytuacji, kamera zarejestruje to zdarzenie. Jeśli nie jeździcie Teslą, która podobne rozwiązanie ma w standardzie, uważam, że warto wyposażyć się w taki wideorejestrator. Zwłaszcza w każdym dużym mieście, gdzie o szkody parkingowe statystycznie jest nieco łatwiej. Jedna uwaga – tryb parkingowy wymaga podłączenia do Smartboxa, który nie jest częścią zestawu. Trzeba go dokupić. Co to jest? Zasilacz, który zapewni zasilanie kamery podczas postoju auta. Koszt – w zależności od sklepu od 140 do 200 zł.

Wideorejestratory Mio cena

Mio Vue 802 kosztuje 399 zł, a model Mio Vue 803 – 449 zł. Różnią się od siebie funkcją GPS. Model 803 wyświetla odległość i czas w sekundach do fotoradaru, także limit prędkości oraz średnią prędkość na danym odcinku. W zasadzie ma to większość nawigacji, ale jeśli chcecie mieć dodatkowy gadżet, bądź nie zawsze jeździcie z włączoną nawigacją – z pewnością się przyda. W przeciwnym wypadku, model 802 będzie w zupełności wystarczający.

Niezależnie od wyboru, w dzisiejszych czasach wideorejestrator w samochodzie to taki niezbędnik kierowcy. Naprawdę dobrze jest go mieć.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to