Nastąpi wysyp konkursów na projekty oparte o 5G

5G będzie coraz szerzej wdrażane w Polsce. Zrodzi to szereg konkursów i przetargów na różnego rodzaju usługi i projekty oparte 5G.

5G w Polsce testuje już Orange. O wdrożeniu mówi Ministerstwo Cyfryzacji, a Minister Marek Zagórski twierdzi nawet, że 5G ma tak samo strategiczne znaczenie, jak np. sprzęt wojskowy. Ericsson dwoi się i troi, by wzbudzić potrzebę 5G w różnych sektorach i docelowo zostać preferowanym dostawcą.

To wszystko powoduje, że lada moment nastąpi wysyp różnego rodzaju konkursów, dotacji, a nawet przetargów na projekty oparte o 5G. Niektóre już się pojawiają, ale nie jest to jeszcze to, czego można się spodziewać. Dlatego warto już teraz myśleć o tym, jak możliwości 5G będzie można wykorzystać w różnych sektorach gospodarki. Począwszy od transportu czy motoryzacji, na medycynie kończąc. Z pewnością wdrożenie szybszej sieci będą zarówno chciały promować poszczególne resorty, jak i telekomy czy spółki Skarbu Państwa, nie wspominając już o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Trzymam rękę na pulsie i jeśli wpadnie mi w ręce jakiś ciekawy projekt, z pewnością o nim napiszę. Tutaj albo gdzieś na moich kanałach społecznościowych. A Wy myślcie już dziś, by jutro być gotowym do wzięcia w nich udziału.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zerknij też na to