Przełączniki PoE do monitoringu wizyjnego od Zyxel

Cały sektor security jest jednym z tych wertykali Internetu Rzeczy, który jest bardzo mocno widoczny i prężnie się rozwija. Szczególnie w kontekście monitoringu i nadzoru. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE, których jakość i możliwości odgrywają coraz bardziej istotną rolę przy wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń.

Odpowiedzią na potrzeby tej części IoT, jest seria przełączników PoE GS1300 i GS1350 od Zyxel. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy, przełączniki mogą z łatwością obsługiwać sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.

Większy zasięg

Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych lokalizacjach, ale standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Obie serie przełączników od Zyxel nie tylko rozwiązują ten problem, ale dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów pozwalają na wiele opcji instalacji.

przełączniki PoE Zyxel

Funkcje przyjazne dla użytkowników

Zarówno GS1300, jak i GS1350 mają intuicyjnie zaprojektowany model przedni umożliwiający łatwe i szybkie zarządzanie urządzeniami. Dioda LED PoE informuje, kiedy zużycie energii przez przełącznik zbliża się do jego maksymalnej wartości, umożliwiając użytkownikom dokonanie odpowiednich regulacji sieci, aby nie przekroczyć budżetu mocy. Seria zarządzalna GS1350 posiada przycisk przywracania, który umożliwia użytkownikom szybkie naprawianie błędów, poprzez przywracanie poprawnie działającej konfiguracji.

Stworzone z myślą o monitoringu

Seria GS1350 obejmuje cztery różne modele przełączników, których funkcjonalność zaprojektowano w celu spełnienia najbardziej wymagających potrzeb, związanych z zarządzaniem i obsługą aplikacji do nadzoru:

  • Automatyczne przywracanie kamer: natychmiast po wykryciu awarii kamery IP, przełącznik automatycznie uruchomi się ponownie i spróbuje przywrócić poprawną pracę kamery.
  • Ciągłość pracy PoE: pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub zmianie konfiguracji. W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne.

Ponadto, ponieważ stabilność przełączników ma kluczowe znaczenie dla sieci monitoringu, a okablowanie kamery zewnętrznej jest często podatne na wyładowania atmosferyczne, seria GS1350 posiada opatentowaną konstrukcję, która znacznie poprawia ochronę przeciwprzepięciową.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to