Omega Pilzno wyposaża 500 ciężarówek w GBOX

Firma Omega Pilzno, jedna z wiodących firm w sektorze TSL w Polsce, wybrała system zarządzania flotą GBOX Light, którego producentem jest Grupa Inelo. Rozwiązania telematyczne mają zautomatyzować proces rozliczania kierowców, wprowadzić ecodriving oraz udostępnić aplikacje mobilne dla kierowców i spedytorów.

Coraz częściej mówi się, że telematyka to niezbędny element funkcjonowania firm transportowych. Im bardziej zaawansowane jest wdrożone rozwiązanie, tym większa przewaga konkurencyjna przewoźnika. Do grona tych, którzy nie chcą pozostać w tyle, właśnie dołącza Omega Pilzno, wyposażając swoich 500 ciężarówek w system GBOX Light.

Dotąd Omega Pilzno rozliczała czas pracy kierowców w oparciu o system 4Trans, również dostarczany przez Inelo. Teraz przyszedł czas na jego rozbudowę o telematykę. Według Mariusza Godawskiego, prezesa Omega Pilzno, dzięki telematyce, proces zarządzania taborem będzie bardziej efektywny. Nie da się również ukryć, że systemy takie jak GBOX, wciąż wpływają także na redukcję kosztów floty, co nadal jest istotnym czynnikiem funkcjonowania każdej firmy. Ponadto zaimplementowana telematyka to również oszczędności związane z precyzyjnym ustalaniem miejsca docelowego.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to