Oto BMW X7 Edition Dark Shadow. Powstanie ich tylko 500 sztuk

BMW X7 jara mnie niemal od samego początku, kiedy Niemcy go zaprezentowali. To naprawdę wielkie i piękne bydlę. Ale edycja Dark Shadow to creme de la creme w segmencie SAV (Sports Activity Vehicle). Dzięki wyjątkowej stylistyce i wyposażeniu BMW Individual BMW X7 Edition Dark Shadow uwydatnia zarówno sportowy wygląd, jak i luksusową atmosferę tego największego z gamy BMW.

Najbardziej charakterystyczną cechą tej edycji jest metalizowany lakier specjalny BMW Individual w kolorze mroźnym szarym arktycznym. Ta wyjątkowo wysokiej jakości wyszukana wersja lakieru karoserii została zastosowana po raz pierwszy w modelu BMW X. Wraz z rozpoczęciem produkcji tej edycji do programu wyposażenia dodatkowego dla BMW X7, BMW X6 i BMW X5 zostaną włączone inne wybrane wersje lakieru specjalnego BMW Individual.

BMW X7 Dark Shadow
fot. BMW

Tylko 500 sztuk, czyli model kolekcjonerski

Jeśli chcesz się wyróżnić, a przy tym potrzebujesz naprawdę spore auto, to właśnie masz okazję. BMW X7 Edition Dark Shadow będzie produkowane od sierpnia 2020 w amerykańskim zakładzie BMW w Spartanburgu w limitowanej edycji rzędu około 500 sztuk. Jednak model ten jest dostępny na całym świecie i może być wyposażony we wszystkie silniki oferowane dla BMW X7. No, ale na litość boską – małego diesla chyba do niego nie zamówicie….

BMW X7 Dark Shadow

Czarny chrom, czyli styl i jeszcze raz styl

Uzupełnieniem wyrazistego lakieru BMW X7 Edition Dark Shadow są błyszczące elementy BMW Individual Shadow Line o rozszerzonym zakresie. Oprócz obramować szyb bocznych, maskowanie słupka B i C oraz podstaw lusterek zewnętrznych także obramowanie i grill atrapy chłodnicy, skrzela i końcówki rur wydechowych układu wydechowego są utrzymane w kolorze czarnego chromu. Tworzy to subtelny kontrast z połyskującymi matowo powierzchniami karoserii, który dodatkowo podkreślają błyszczące relingi dachowe BMW Individual Shadow Line i szyby przeciwsłoneczne.

Kolejną ekskluzywną cechą BMW X7 Edition Dark Shadow są 22 calowe obręcze kół M ze stopów lekkich w stylistyce V Spoke w matowym kolorze Jet Black z ogumieniem mieszanym. Doskonałym osiągom silnika towarzyszy emocjonujący dźwięk sportowego układu wydechowego M.

BMW X7 Dark Shadow
fot. BMW

W środku też luksusowo

Wnętrze dostępne jest sześcioma lub siedmioma siedzeniami. Kierowca i pasażer delektują się doskonałym sportowym charakterem luksusowego SAV-a na regulowanych elektrycznie fotelach z funkcją pamięci. Kierownica skórzana M i elementy wyposażenia BMW Individual zaprojektowane specjalnie dla BMW X7 Edition Dark Shadow świadczą o najwyższej ekskluzywności. Przyczyniają się do tego również pełna tapicerka BMW Individual ze skóry Merino w kolorze granatu nocy i czarnym z kontrastującym stebnowaniem, a także utrzymana w kolorze granatu nocy podsufitka BMW Individual z Alcantary.

BMW X7 Dark Shadow
fot. BMW

Górna część deski rozdzielczej, podobnie jak podłokietniki drzwi, pokryta jest skórą Nappa w kolorze granatu nocy. W dolnej części deski rozdzielczej oraz na tylnych stronach przednich siedzeń zastosowano czarną skórę Merino. Listwy ozdobne BMW Individual w wersji z czarnego drewna szlachetnego Fineline z aluminiowymi wstawkami podkreślają ponadto fascynujący wygląd wnętrza modelu z tej edycji. W obszarze konsoli środkowej wyjątkową stylistykę uzupełniają listwy ozdobne BMW Individual w czarnym lakierze fortepianowym z logo tej edycji.

BMW X7 Dark Shadow
fot. BMW

Nie wiem jak Wy, ale ja brałbym X7 w tej wersji w ciemno. No i chyba nie muszę dodawać, że technologicznie, to to auto mocno daje radę, mimo, że nie pisałem o tym.

BMW X7 Dark Shadow
fot. BMW
BMW X7 Dark Shadow
fot. BMW

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to