City break zamiast wakacji w dobie koronawirus

Koronawirus zmienia nawyki Polaków. Nie tylko zaczęliśmy częściej myć ręce, ale również inaczej planujemy wakacyjny wypoczynek. Przynajmniej ogół Polaków – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Prezentmarzeń.

Według wyników sondy „City break po polsku” Polacy obecnie bardzo pozytywnie postrzegają wyjazdy w formule weekendowej. Zdaniem 25% respondentów to idealny sposób na intensywne zwiedzanie wybranego miasta. Według 21% to świetna alternatywa, gdy nie mamy dłuższego urlopu, a 16% ankietowanych stwierdziło, że to dobry sposób, aby poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych atrakcji.

Zdaniem 33% Polaków wynika to z przekonania, że jest to bardziej oszczędna forma wypoczynku. Co trzeci respondent postrzega city break jako szybki sposób na atrakcyjne spędzanie czasu, a 10% zapytanych jako sposób na wypoczynek w dobie koronawirusa.

Z kim na city break?

Co trzeci zapytany przez serwis Prezentmarzeń respondent najchętniej wybiera się na city break z partnerem lub partnerką, bo jest to sposób na romantyczne chwile we dwoje. Dla 27% najlepszymi towarzyszami na weekendowy wypad do innego miasta są przyjaciele, gdyż traktują taki wyjazd jako czas na dobrą zabawę. Sporo osób, bo aż 23%, chętnie jedzie solo, ponieważ lubi mieć czas tylko dla siebie, a 19% zabiera ze sobą rodzinę.

Czego szukamy podczas city break?

Najczęściej na tego typu wyjazdach szukamy rozrywek związanych z aktywnością ruchową, a nawet sportami ekstremalnymi (27%), niestandardowych które nas zaskoczą (19%) oraz dostarczających ciekawej rozrywki np. terenowe gry miejskie (14%). Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy dostarczające relaksu np. pobyt ze strefą SPA (22%) oraz dostarczające doznań kulinarnych (18%).

Postrzeganie wyjazdów typu city break ma raczej pozytywny charakter. Polacy uważają, że jest to świetna alternatywa na wypoczynek, kiedy nie mamy dłuższego urlopu (21%) i ciekawy sposób na intensywne zwiedzanie miasta (25%). Krótki urlop, z którego warto skorzystać (14%) pozwala poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek (16%). To również coraz modniejsza forma wypoczynku (11%), która przywędrowała do nas z zagranicy.

Aż 78% zapytanych Polaków twierdzi, że city break ma szansę na stałe zadomowić się w polskiej turystyce. Co trzeci respondent postrzega tę formułę wypoczynku jako świetną alternatywę do dłuższego urlopu. Według 26% respondentów z roku na rok coraz więcej Polaków chętnie korzysta z weekendowych, miejskich wyjazdów.

Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, to całkiem ciekawy trend, który swoje nasilenie odnotował podczas okresu pandemii. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że próba respondentów (531) jest zbyt mała, byśmy mogli na tej podstawie wnioskować o trwałych zmianach postaw społecznych.

city break

I żeby nie było, że jestem farbowanym lisem i nie wiem, o czym sam piszę. Też w te wakacje zamiast gdzieś dalej, wybierałem city break za miastem.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to