Sieć vRan 3.0 od Samsunga ma być jeszcze wydajniejsza

Samsung rozszerza współpracę z Intelem, by dalej rozwijać swoją sieć vRan. vRan 3.0 będzie zintegrowane z procesorami Intel Xeon Scalable. W ten sposób Koreańczycy odpowiadają na rosnące zapotrzebowania na pojemność zwirtualizowanej sieci.

Samsung ogłosił, że rozszerza współpracę z Intelem, umożliwiającą dalszy rozwój wydajniejszej i bardziej przepustowej zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (sieć vRAN).

W ramach tej rozszerzonej współpracy Samsung zintegruje swoje oprogramowanie vRAN 3.0 z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji z Intel vRAN Boost, by dostarczać zaawansowane rozwiązania vRAN. Udoskonalona, bardziej przepustowa sieć vRAN od Samsunga będzie mogła obsługiwać większą liczbę komórek bez wdrażania dodatkowych serwerów, co przyniesie operatorom sieci korzyści w postaci oszczędności na kosztach, w tym energii.

Przy okazji warto wspomnieć, że współpraca Samsunga i Intela nad vRAN trwa od 2017 roku, dowodząc wydajności zintegrowanych rozwiązań w komercyjnych sieciach operatorów pierwszej warstwy w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Oprogramowanie vRAN zintegrowane z procesorami Intel Xeon Scalable trzeciej (poprzedniej) generacji optymalizuje wydajność i zużycie energii w tych sieciach.

Wraz ze swoimi partnerami ekosystemowymi Samsung nadal dostarcza zaawansowane zwirtualizowane rozwiązania sieciowe oparte na najnowszych funkcjach vRAN 3.0, takich jak 3-komórkowa łączność o częstotliwości 200 MHz dla aparatów radiowych 64T64R Massive MIMO, funkcje oszczędzania energii i rozszerzona automatyzacja. Otwiera to operatorom drogę do wdrożenia wyjątkowego i wszechstronnego rozwiązania sieci RAN. Oprócz ulepszonych funkcji, vRAN firmy Samsung obsługuje również technologię dostępu radiowego (Multi-RAT) w sieciach 2G, 4G i 5G, zwiększając ich elastyczność.

Połączenie oprogramowania vRAN 3.0 z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji i z technologią Intel vRAN Boost pozwoli operatorom sieci komórkowych spełnić wymagania dotyczące wydajności, zasięgu, jakości i całkowitego kosztu posiadania, jednocześnie opierając sieci na nowoczesnej, w pełni zwirtualizowanej architekturze. Zwłaszcza, że jak powiedziała Cristina Rodrigues, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wydziału Sieci Dostępu Bezprzewodowego w Intelu, branża mobilna jest na drodze transformacji w kierunku kompleksowej wirtualizacji sieci.

vRAN 3.0 jeszcze w 2023

Samsung i Intel pomyślnie zakończył testy interoperacyjności, nawiązując pierwsze połączenie z wykorzystaniem oprogramowania vRAN Samsunga współpracującego z procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji i z funkcją Intel vRAN Boost. Samsung zapowiada, że ta udoskonalona oferta sieci vRAN będzie dostępna komercyjnie drugiej połowie 2023. Gwoli ścisłości – już ją mamy. Komunikat prasowy jest z sierpnia.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to