Studia cyberbezpieczeństwo: EMBA na AMW w Gdyni

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni już w październiku startuje ze studiami podyplomowymi Executive Master of Business Administration (EMBA) na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi”. Podobno są jeszcze wolne miejsca.

O studiach tych słyszałem już podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, gdzie moderowałem panel poświęcony Internet of Things. Pamiętam, że bardzo mi się ta idea spodobała, bo widać było podczas panelu poświęconego właśnie cybersecurity, jak duże było zainteresowanie tym tematem oraz jak wielka jest potrzeba kształcenia w tym kierunku.

Biorąc pod uwagę fakt, że cyberbezpieczeństwo powinno być jednym z priorytetów w każdej firmie, deficyt ekspertów jest widoczny coraz bardziej. Nie wspominając już o tym, że ci, którzy się na tym temacie dobrze znają, zarabiają całkiem sensowne pieniądze. Z kim bym na ten temat nie rozmawiał, wszyscy jak jeden mąż twierdzą jedno – brakuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa.

Studia podyplomowe cyberbezpieczeństwo EMBA

Tematyka studiów została podzielona na 9 bloków przedmiotowych, w ramach których odbędzie się ponad 40 zajęć tematycznych z obszarów m.in. cyberbezpieczeństwa, IT, prawa, ekonomii, HR i marketingu. Słuchacze EMBA zdobędą wiedzę z zakresu m.in. cyberbezpieczeństwa, IT, prawa, ekonomii, HR i marketingu. Słuchacze EMBA zdobędą wiedzę z zakresu m.in. finansów dla kadry zarządzającej, prawnych aspektów zarządzania usługami kluczowymi, prawa gospodarczego, komunikacji kryzysowej i PR, a także zarządzania ryzykiem dla bezpieczeństwa informacji. Dodatkowo słuchacze poznają nowoczesne metody doskonalenia organizacji, zapoznają się z technicznymi i organizacyjnymi zagadnieniami monitorowania bezpieczeństwa informacji, kryminologicznymi aspektami cyberprzestępczości, dezinformacją i wojną informacyjną. Posiądą wiedzę dotyczącą monitorowania oraz reagowania na incydenty, a także z obszaru zarządzania projektami i usługami. Ponadto Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, partner studiów, zaprosi słuchaczy do uczestnictwa w grze symulacyjnej Cybertwierdza.

Studia EMBA cyberbezpieczeństwo nie dla każdego

I mimo, że powyższy akapit to treść z informacji prasowej, to brzmi ona całkiem nieźle. Ba, sam bym się chętnie zapisał, bo tematyka ta coraz bardziej mnie interesuje. Jak jednak można przeczytać na stronie EMBA, od uczestników oczekuje się 3-letniego doświadczenia w zarządzaniu u Operatorów Usług Kluczowych (OUK) oraz podmiotów posiadających Infrasktrukturę Krytyczną państwa lub też bieżącej pracy w charakterze osoby odpowiadającej za zapewnienie cyberbezpieczeństwa w tych podmiotach. Studia przeznaczone są dla wszystkich managerów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, lecz szczególnie koncentrować się będą na problematyce zarządzania cyberbezpieczeństwem w podmiotach, gdzie zagadnienie to jest najbardziej istotne. W takich, gdzie zaniedbania mogą prowadzić do rozległych incydentów, które mieć będą bezpośredni wpływ na funkcjonowanie bezpieczeństwa. No dobra, to w kogo celują organizatorzy tego kierunku? W skrócie, w kadrę zarządzającą operatorów usług kluczowych, czyli transport i dystrybucja energii, paliw, lekarstw, wody pitnej, funkcjonowanie portów i lotnisk czy zapewnienie łączności. Czy to źle? W moim przekonaniu wręcz przeciwnie.

Studia EMBA cyberbezpieczeństwo cena

Ile trzeba zapłacić za studia EMBA na kierunku Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi? 14 000 zł w przypadku płatności jednorazowej i 2 x 7 500 zł, jeśli mają być to raty. Z racji tego, że partnerem studiów jest Poczta Polska, pracownicy tej instytucji otrzymują 20-procentowy rabat.

Zdjęcie główne autorstwa aleksandarlittlewolf – pl.freepik.com

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę




Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to