To dzięki tej firmie Mercedes technologicznie zostawia Audi daleko w tyle

Kiedyś liczył się silnik, wygląd, kolor. Później mówiło się, że kolor nie jeździ. Dzisiaj wyścig zbrojeń przeniósł się na obszar technologiczny. Zobaczcie, co dla Mercedesa robi firma Mbition. Panie i Panowie, poznajcie Mercedes-Benz Innovation Lab.

Mbition
Mercedes-Benz ML & GLE, fot. https://www.instagram.com/mbitiongmbh/

#10yearschallenge, czyli zobacz różnicę

Poznajecie samochód na zdjęciach powyżej? To wnętrze Mercedesa GLE, w 2009 roku znanego jako ML. Poza tym, że to #10yearschallenge, to doskonale widać, że 10 lat temu technologie nie odgrywały tak istotnej roli. Płyta DVD z nawigacją w zupełności załatwiała sprawę. Dzisiaj, w dobie connected cars – jest zgoła inaczej. Bo dzisiaj samochodem zarządza się przez aplikację.

A Mercedes ma ją coraz lepszą. Mowa o Mercedes Me. Za jej pośrednictwem można już całkiem sporo. Sprawdzić stan eksploatacji auta, wgrać trasę do nawigacji, włączyć ogrzewanie postojowe, zweryfikować stan paliwa/stopień naładowania baterii czy wreszcie zlokalizować auto. A to dopiero początek tego, czym zajmują się magicy z Mercedes-Benz Innovation Lab.

Wystarczy poobserować ich profile w mediach społecznościowych, by zobaczyć, jak ważne robią rzeczy dla Mercedes-Benz. Prace nad systemem infotainment wyglądają mniej tak:

Mbition
fot. https://www.instagram.com/mbitiongmbh/

Mbition wykorzystuje także sztuczną inteligencję w celu sprawdzania użyteczności projektowanych systemów infotainment. Dzięki temu interfejs ma być jak najbardziej użyteczny dla użytkowników.

Czy Mercedes-Benz Innovation Lab to jedyna tego typu firma na rynku? Z pewnością nie. Ale to, że Mercedes reaguje na nasze gesty i mowę, to właśnie ich zasługa. Także to, że od słów “Hej Mercedes” zaczyna się wspólna podróż z asystentem głosowym.

I tak, jak podkreślałem już wielokrotnie, że kwestią czasu jest, aż o przewadze konkurencyjnej będzie stanowiła coraz częściej technologia, tak podkreślam i teraz, że Mbition dla marki Mercedes robi różnicę. Różnicę, która zostawia w tyle chociażby Audi…

mbition

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to