Tylna kamera samochodowa – Mio MiVue E60

Tylna kamera samochodowa Mio MiVue E60 to zaawansowane urządzenia, które nagrywa w jakości HDR 2,5K oraz ostrzega o ryzyku kolizji wstecznej.

Mio wprowadziło do swojej oferty Mio MiVue E60. Jest to nowa, tylna kamera samochodowa. Została wyposażona w sensor firmy Sony i technologię STARVIS CMOS. Dzięki temu oferuje doskonałą jakość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia. To z kolei zasługa technologii HDR oraz rozdzielczości 1440p 2.5K przy 30 klatkach na sekundę. Pozwala ona na to, by każde nagranie było pełne detali, a tablice rejestracyjne – czytelne nawet przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 145° oraz przysłona F1.8 zapewniają kompleksowy zasięg obserwacji. Dzięki zaawansowanej technologii Mio Night Vision Pro, kamera MiVue E60 gwarantuje płynny obraz w doskonałej jakości. Przysłona kamery wynosi F1.8, co umożliwia dużą ilość światła na matrycę, co z kolei przekłada się na lepszą jakość obrazu, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia.

Rozdzielczość nagrywania kamery wynosi 2,5K 1440p, co pozwala na rejestrację wysokiej jakości obrazu z rozdzielczością 1440p. Kamera może nagrywać z częstotliwością 30 klatek na sekundę, co gwarantuje płynny zapis nawet w dynamicznych scenach. Dodatkowo, kamera obsługuje technologię HDR, co oznacza, że jest w stanie uchwycić szeroki zakres tonalny i zapewnić lepszą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

tylna kamera samochodowa
Tylna kamera samochodowa Mio MiVue E60, fot. Mio

Długość przewodu: 8 metrów

Dużą zaletą MiVue E60 jest jej przewód łączący o długości 8 metrów. Dzięki temu kamera jest odpowiednia nawet dla pojazdów z szerokim rozstawem osi, takich jak SUV-y czy kampery. Równie istotny jest fakt, że przewód ten nie powoduje zakłóceń elektronicznych w nowszych modelach samochodów.

Ostrzeżenia przed kolizją wsteczną

Tylna kamera samochodowa Mio MiVue E60 wyposażona jest w system RCW (Rear Collision Warning), który ostrzega przed kolizją wsteczną. System ten monitoruje obszar z tyłu samochodu, analizując odległość i prędkość obiektów znajdujących się w strefie zagrożenia. Jeśli wykryje, że istnieje potencjalne ryzyko kolizji, generuje ostrzeżenie. Daje to kierowcy czas na zareagowanie i podjęcie odpowiednich działań, takich jak zatrzymanie się, zwolnienie lub zmiana toru jazdy w celu uniknięcia kolizji. Dzięki działaniu systemu RCW kierowcy mogą być świadomi potencjalnych zagrożeń z tyłu pojazdu i podejmować odpowiednie działania, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Powiem tak: na co dzień testuję całkiem sporo samochodów. Całkiem często zdarza się tak, że przez kilka tygodni nie wsiadam do swojego auta, a jeśli to się zdarza, to zaledwie na kilka dni. Czemu o tym piszę? Bo ostrzeżenia o kolizji wstecznej występują w naprawdę ograniczonej liczbie aut. A jeśli już, to zazwyczaj jest to segment premium. Innymi słowy – Mio proponuje rozwiązanie aftermarketowe, które jest komplementarne do większości aut, a poza tym w bardzo dobrej cenie, o czym poniżej.

Wykrywanie ruchu w trybie parkingowym

Kamera Mio MiVue E60 posiada możliwość wykrywania ruchu w trybie parkingowym. Dzięki temu urządzenie włączy się automatycznie i rozpocznie nagrywanie, gdy tylko za zaparkowanym samochodem dojdzie od nagłego zdarzenia.

Tylna kamera samochodowa Mio MiVue E60 cena

Kamera Mio MiVue E60 jest kompatybilna z modelami Mio MiVue 936W oraz Mio MiVue 955W. Jej cena to 349 zł.

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to