YouTube i streaming video w Mercedesie

Niemiecki koncern wypuścił nową bezprzewodową aktualizację. Dzięki niej w Mercedesie dostępny będzie streaming video, w tym m.in. YouTube, ale także inne, nowe funkcje rozrywki i nawigacji. Trafią one do modeli wyposażonych w systemy MBUX drugiej generacji w okresie od sierpnia do listopada 2023. Klienci będą mogli uzyskać dostęp do aktualizacji MBUX Entertainment Update (2.4) za pośrednictwem kreatora aktualizacji na wyświetlaczu MBUX lub poprzez aplikację Mercedes me, po otrzymaniu powiadomienia o dostępności aktualizacji w ich regionie.

W dobie popularności streamingu video nic dziwnego, że kolejni producenci samochodowi decydują się na udostępnianie możliwości oglądania treści video za pośrednictwem ich systemów infotainment. Jakiś czas temu pisałem o dokładnie takiej samej funkcjonalności dostępnej w samochodach Polestar 2, teraz przyszedł czas na YouTube w Mercedesie. Będzie to możliwe dzięki najnowszej aktualizacji systemu MBUX. Dobra wiadomość jest taka, że będziecie mogli na ekranie w samochodzie oglądać sobie moje technologiczne shorty, bądź inne materiały z mojego kanału. Dajcie mi suba, żeby tego nie przegapić i jak już coś wyświetlicie, koniecznie wyślijcie mi zdjęcie na insta.

YouTube w Mercedesie

NewsFlash i Tourguide dla kierowców Mercedesa

YouTube to jednak nie jedyna nowość płynąca wraz z najnowszą aktualizacją MBUX. Kolejną jest najnowsza wersja NewsFlash. To usługa oferująca możliwość odsłuchiwania serwisów informacyjnych poświęconych tematyce ogólnej, finansom, sportowi czy kulturze. Ważne jest, że to klienci decydują o tym, jakich informacji chcą słuchać, poprzez odpowiednią konfigurację kanałów w aplikacji Mercedes Me. Następnie wystarczy jedynie skorzystać z asystenta głosowego i powiedzieć: „Hej Mercedes, włącz wiadomości”.

Inną fajną funkcjonalnością jest towarzysz podróży Tourguide. Dotąd dostępna była jedynie w Niemczech, teraz ma trafić także do Wielkiej Brytanii i Francji. Nie wiem, na ile ważna to informacja dla Polaków, ale warto potraktować ją jako ciekawostkę, która za kilka lat być może będzie dostępna również w Polsce. Generalnie działa to w ten sposób, że jeśli przejeżdżamy obok brązowych znaków na autostradzie, asystent głosowy MBUX automatycznie odczyta przydatne informacje o lokalnych zamkach, muzeach i innych atrakcjach. Czy jest to game-changer dla podróżujących – oceńcie sami. Dla mnie ważniejszą opcją jest streaming video i YouTube z Mercedesie.

fot. Mercedes-Benz

Wyświetlacz dla pasażera z przodu z dźwiękiem dla dynamicznych treści i personalizacją zdjęć

Coraz więcej producentów samochodów zaczyna dbać od pasażera z przodu. Innymi słowy – zaczynają go wreszcie dostrzegać. Świadczą o tym już nie tylko podgrzewane fotele z funkcją masażu, ale także dedykowane ekrany tylko dla pasażera. Nie przesadzę, że Mercedes wprowadzając kilka lat temu hyperscreen, który składa się z kilku ekranów, w tym jeden właśnie dla pasażera, wysuwa się w tym zakresie podium. W każdym razie, kolejną nową funkcją w ramach aktualizacji OTA jest dźwięk w kabinie dla wyświetlacza pasażera z przodu. Dźwięk z dynamicznych treści, takich jak filmy i programy telewizyjne oglądane na wyświetlaczu pasażera z przodu, można teraz odtwarzać za pomocą samochodowego zestawu audio – bez konieczności noszenia słuchawek.

Co więcej, za pośrednictwem aplikacji Mercedes me, klienci mogą wybrać swoją własną tapetę, która będzie prezentowana na wyświetlaczu dla pasażera z przodu.

fot. Mercedes-Benz

Lepsze planowanie tras w nawigacji dla samochodów elektrycznych

Mercedes poinformował, że w obu generacjach systemu MBUX zostaną udoskonalone funkcje planowania tras, zwłaszcza pod kątem samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in. Głównie po to, by zoptymalizować trasy pod kątem zasięgu, a także ułatwić planowanie ładowania aut. Oprócz tego, w pierwszej generacji MBUX znajdzie się to, co dostępne jest już w jego nowszej wersji, czyli dokładne informacje o ponad 200 milionach firm w Google. Innymi słowy – poza adresem w nawigacji będzie też informacja o godzinach otwarcia, a nawet zdjęcia.

foto: Mercedes-Benz

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to