City break zamiast wakacji w dobie koronawirus

Koronawirus zmienia nawyki Polaków. Nie tylko zaczęliśmy częściej myć ręce, ale również inaczej planujemy wakacyjny wypoczynek. Przynajmniej ogół Polaków – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Prezentmarzeń.

Według wyników sondy „City break po polsku” Polacy obecnie bardzo pozytywnie postrzegają wyjazdy w formule weekendowej. Zdaniem 25% respondentów to idealny sposób na intensywne zwiedzanie wybranego miasta. Według 21% to świetna alternatywa, gdy nie mamy dłuższego urlopu, a 16% ankietowanych stwierdziło, że to dobry sposób, aby poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych atrakcji.

Zdaniem 33% Polaków wynika to z przekonania, że jest to bardziej oszczędna forma wypoczynku. Co trzeci respondent postrzega city break jako szybki sposób na atrakcyjne spędzanie czasu, a 10% zapytanych jako sposób na wypoczynek w dobie koronawirusa.

Z kim na city break?

Co trzeci zapytany przez serwis Prezentmarzeń respondent najchętniej wybiera się na city break z partnerem lub partnerką, bo jest to sposób na romantyczne chwile we dwoje. Dla 27% najlepszymi towarzyszami na weekendowy wypad do innego miasta są przyjaciele, gdyż traktują taki wyjazd jako czas na dobrą zabawę. Sporo osób, bo aż 23%, chętnie jedzie solo, ponieważ lubi mieć czas tylko dla siebie, a 19% zabiera ze sobą rodzinę.

Czego szukamy podczas city break?

Najczęściej na tego typu wyjazdach szukamy rozrywek związanych z aktywnością ruchową, a nawet sportami ekstremalnymi (27%), niestandardowych które nas zaskoczą (19%) oraz dostarczających ciekawej rozrywki np. terenowe gry miejskie (14%). Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy dostarczające relaksu np. pobyt ze strefą SPA (22%) oraz dostarczające doznań kulinarnych (18%).

Postrzeganie wyjazdów typu city break ma raczej pozytywny charakter. Polacy uważają, że jest to świetna alternatywa na wypoczynek, kiedy nie mamy dłuższego urlopu (21%) i ciekawy sposób na intensywne zwiedzanie miasta (25%). Krótki urlop, z którego warto skorzystać (14%) pozwala poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek (16%). To również coraz modniejsza forma wypoczynku (11%), która przywędrowała do nas z zagranicy.

Aż 78% zapytanych Polaków twierdzi, że city break ma szansę na stałe zadomowić się w polskiej turystyce. Co trzeci respondent postrzega tę formułę wypoczynku jako świetną alternatywę do dłuższego urlopu. Według 26% respondentów z roku na rok coraz więcej Polaków chętnie korzysta z weekendowych, miejskich wyjazdów.

Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, to całkiem ciekawy trend, który swoje nasilenie odnotował podczas okresu pandemii. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że próba respondentów (531) jest zbyt mała, byśmy mogli na tej podstawie wnioskować o trwałych zmianach postaw społecznych.

city break

Autor

Podoba Ci się? Udostępnij innym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wiem, że lubisz o nich czytać

Elon Musk proponuje Teslę Monice Lewinsky

Monica Lewinsky napisała wczoraj na Twitterze, że nie może zdecydować się, który samochód wybrać: Teslę czy Subaru. Natychmiast zareagował Elon Musk.

50 Cent nie mógł sprzedać swojego Rolls Royce`a

50 Cent pożalił się na Instagramie, że nie mógł sprzedać swojego Rolls Royce`a. Snopp Dogg komentuje zdjęcie kolegi po fachu.

21 Savage pokazał swoje łóżko gamingowe za 100 000$

Raperzy w USA coraz częściej pokazują technologie. 21 Savage sprawił sobie zakup umożliwiający oddawanie się grom video. Zobaczcie jego łóżko

Cleo będzie miała Smart Home

Piosenkarka przed świętami pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, że kontroluje postępy prac w swoim mieszkaniu. Jak wynika z opisu Cleo, nie zabraknie tam elementów inteligentnego domu.

Najnowsze na blogu

Dzisiaj każdy CEO, CTO, COO, CMO czy CxO powinien mieć swojego copywritera

W dobie "social selling" i coraz silniejszej pozycji marek osobistych, zwłaszcza w biznesie i na LinkedIn, każdy, kto w branży technologicznej chce coś osiągnąć, powinien korzystać z usług profesjonalnego copywritera.

Elon Musk proponuje Teslę Monice Lewinsky

Monica Lewinsky napisała wczoraj na Twitterze, że nie może zdecydować się, który samochód wybrać: Teslę czy Subaru. Natychmiast zareagował Elon Musk.

Volvo chce sprzedawać auta online

Pandemia koronawirusa pokazała, że niemal wszystko można sprzedawać w sieci. Niemożliwe stało się możliwe. Również w branży motoryzacyjnej. A sprzedaż samochodów poprzez internet, to przede wszystkim mniejsze koszty utrzymania salonów samochodowych, ludzi i dystrybucji. Nic więc dziwnego, że Volvo chce, by do 2025 roku połowa jego globalnej sprzedaży odbywała się online.