innogy montuje inteligentne liczniki w Warszawie

1800 inteligentnych liczników energii elektrycznej zostało zainstalowane w warszawskich budynkach. Powstały one w innogy Laboratory of Things i bazują na technologiach LTE-M oraz NB-IoT.

To dobra wiadomość dla dostawców z obszaru smart metering oraz konkretny sygnał od innogy, w jakim kierunku będzie zmierzał. Nowe liczniki pozwalają przede wszystkim zwiększyć skuteczność zdalnych pomiarów zużycia energii do poziomu przekraczającego 95 procent. Daje to możliwość przyśpieszenia i uproszczenia procesu rozliczeniowego.

Według Marcina Wilkowskiego, który odpowiada za ten projekt pilotażowy w innogy Stoen Operator, opracowane wspólnie liczniki, to krok milowy w rozwoju IoT w Polsce. W realizacji projektu poza innogy udział wziął Orange Polska, Apator oraz PySENSE, który dostarczył inteligentne modemy do liczników. A więc śmietanka firm, które kręcą się wokół rynku smart metering w Polsce.

inteligentne liczniki innogy Laboratory of Things
To tutaj trwają prace nad opracowywaniem inteligentnych liczników, które później mają znaleźć się w blokach i mieszkaniach Polaków.

95-procentową skuteczność odczytu liczników udało się uzyskać m.in. dzięki wykorzystaniu technologii LTE-M. Działa ona w oparciu o powszechnie dostępną sieć 4G, oferując większe możliwości niż rozwiązania stosowane obecnie. Dlaczego? Otóż LTE-M może obsłużyć do miliona urządzeń współpracujących w ramach IoT na kilometr kwadratowy oraz dzięki specjalnej konfiguracji dociera do miejsc, gdzie zasięg jest słabszy, jak na przykład piwnicy czy podziemne garaże. Przynajmniej takiego zdania jest Sebastian Grabowski, dyrektor IoT w Orange.

Autor

Podoba Ci się? Udostępnij innym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wiem, że lubisz o nich czytać

Elon Musk proponuje Teslę Monice Lewinsky

Monica Lewinsky napisała wczoraj na Twitterze, że nie może zdecydować się, który samochód wybrać: Teslę czy Subaru. Natychmiast zareagował Elon Musk.

50 Cent nie mógł sprzedać swojego Rolls Royce`a

50 Cent pożalił się na Instagramie, że nie mógł sprzedać swojego Rolls Royce`a. Snopp Dogg komentuje zdjęcie kolegi po fachu.

21 Savage pokazał swoje łóżko gamingowe za 100 000$

Raperzy w USA coraz częściej pokazują technologie. 21 Savage sprawił sobie zakup umożliwiający oddawanie się grom video. Zobaczcie jego łóżko

Cleo będzie miała Smart Home

Piosenkarka przed świętami pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, że kontroluje postępy prac w swoim mieszkaniu. Jak wynika z opisu Cleo, nie zabraknie tam elementów inteligentnego domu.

Najnowsze na blogu

Dzisiaj każdy CEO, CTO, COO, CMO czy CxO powinien mieć swojego copywritera

W dobie "social selling" i coraz silniejszej pozycji marek osobistych, zwłaszcza w biznesie i na LinkedIn, każdy, kto w branży technologicznej chce coś osiągnąć, powinien korzystać z usług profesjonalnego copywritera.

Elon Musk proponuje Teslę Monice Lewinsky

Monica Lewinsky napisała wczoraj na Twitterze, że nie może zdecydować się, który samochód wybrać: Teslę czy Subaru. Natychmiast zareagował Elon Musk.

Volvo chce sprzedawać auta online

Pandemia koronawirusa pokazała, że niemal wszystko można sprzedawać w sieci. Niemożliwe stało się możliwe. Również w branży motoryzacyjnej. A sprzedaż samochodów poprzez internet, to przede wszystkim mniejsze koszty utrzymania salonów samochodowych, ludzi i dystrybucji. Nic więc dziwnego, że Volvo chce, by do 2025 roku połowa jego globalnej sprzedaży odbywała się online.