Programistka – jest praca w Ericsson

Marzy Cię praca jako programistka? Teraz masz szansę spełnić swoje marzenie. Program „For us IT`s possible” to projekt rekrutacyjno-szkoleniowy, mający na celu wzmocnienie pozycji kobiet w zespołach IT Ericsson Polska. W ramach dofinansowanego kursu, trenerzy i trenerki z Software Development Academy wyszkolą i przygotują do pracy w centrach R&D światowego giganta grupę programistek. Aplikować można do 20 lutego.

Programistka w Ericsson, czyli „For us IT`s possible” to projekt skierowany do kobiet, które będą gotowe podjąć pracę w jednej z lokalizacji Ericsson R&D w Krakowie lub Łodzi. Mimo, że branża IT coraz bardziej otwiera się na kobiety, to nie ukrywajmy, że dominują w niej jednak mężczyźni. Dlatego uważam, że projekty takie jak ten, zasługują na uznanie, a także to, by o nich pisać i je nagłaśniać.

Jeśli marzy ci się praca jako programistka w Ericsson to powinnaś być pasjonatką nowych technologii lub nawet mieć już za sobą pierwsze kroki w kierunku rozwoju w branży IT. W ciągu sześciu miesięcy, uczestniczki zdobędą podstawy niezbędne do tworzenia oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych. Po pomyślnym ukończeniu kursu, dwadzieścia z nich otrzyma możliwość rozwoju i zatrudnienia na stanowisku Software Developer w centrum R&D firmy Ericsson.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Ericsson, ponad połowa absolwentów szkół wyższych w Unii Europejskiej to kobiety. Jednak tylko 1/4 z nich kończy studia w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), a jeszcze mniej pozostaje w branży i znajduje tam stałe zatrudnienie. Według danych Komisji Europejskiej, tylko 18% specjalistów w sektorze ICT w UE stanowią kobiety. Ericsson kształcąc, a następnie zatrudniając kobiety na stanowisku programistka, chce to zmienić. Zwłaszcza, że polskim oddziale firmy blisko 500 spośród 2200 pracowników, to właśnie kobity.

Program „For us IT`s possible” to także odpowiedź na główne trudności, z którymi borykają się kobiety na drodze do kariery w branży technologicznej. Według raportu „Kobiety w IT 2021” aż 39% ankietowanych ma trudności w znalezieniu odpowiedniej oferty pracy. Co trzecia kobieta nie wie, od czego zacząć naukę i jaką specjalizację wybrać. 24% respondentek boryka się z barierą mentalną, czyli strachem przed zmianą. Przeszkodę stanowią również wysokie koszty kursów IT.

programistka

Najpierw kurs, później praca. W Ericsson

Projekt został zorganizowany tak, by wydobyć potencjał każdej uczestniczki. Przedstawiciele i przedstawicielki Ericsson oraz Software Development Academy służą wsparciem i przewodnictwem na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia kursu, przez onboarding w miejscu pracy, aż po dalszy rozwój kariery. Poza wspomnianym mentoringiem, Ericsson oferuje dofinansowanie w wysokości 60% wartości kursu dla każdej z uczestniczek, a po zdanym egzaminie i pomyślnie zakończonym procesie rekrutacji, miejsce pracy w zespole, który już nie może się doczekać nowej członkini – dodaje Michał Mysiak, CEO Software Development Academy.

Zajęcia w ramach projektu „For us IT’s possible” będą odbywać się online w trybie wieczorowo-weekendowym. Kurs startuje 21.03.2022 r.

Termin składania zgłoszeń to 20.02.2022 r. Szczegóły na stronie: itspossible.pl

Podobają Ci się treści, które tworzę? Wesprzyj mnie jako twórcę
Paweł Kacperek
Jestem niezależnym blogerem technologicznym, twórcą treści, mówcą technologicznym i futurystą. Mam fioła na punkcie Internet of Things, którego rozwiązania dotykają niemal każdej gałęzi życia i gospodarki. Głównie o tym piszę. Zapraszam Cię na mój blog technologiczny, który mam nadzieję - będziesz często odwiedzać. Bo jako typ skręcony technologicznie, zrobiłem sobie bloga, jaki sam chciałbym czytać. Nawet jak opisuję jakieś newsy, to zazwyczaj opatrzone są one moim komentarzem, wynikającym ze specyficznego punktu patrzenia na tech. #żyjinteligentnie

Instagram

Treści, które tutaj tworzę są bezpłatne i zawsze takie będą. Nie zamykam ich za żadnym paywallem, jak to robią inni, bo czerpię radość z tego, że chcecie je czytać. Mam jednak prośbę - zaobserwujcie mój instagram, bo wrzucam tam relację za każdym razem, jak się tylko pojawi nowy wpis u mnie na blogu. Będzie mi miło, wiedząc, że mnie obserwujecie ;) https://instagram.com/pawelkacperek

Mój kanał na YouTube

Zerknij też na to